Анекдоти 11

<назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 далі>

На одній з репетицій оркестра в Лондоні Вагнер, дуже незадоволений трубачами, ледь стримуючи гнів, сказав музиканту-перекладачу:
– Скажіть цим баранам, що, коли вони не будуть добре грати, я повикидую їх геть!
Перекладач, уважно вислухавши таку емоційну тираду диригента, відразу переклав:
– Джентльмени, маестро повністю розуміє ваші труднощі, викликані виконанням його музики, просить вас зробити все можливе, і ні в якому випадку не хвилюватись.

 

 

 

Якось Тосканіні диригував симфонією, у якій арфісту потрібно було взяти один-єдиний раз всього лиш одну-єдину ноту. І арфіст ухитрявся зфальшивити! Тосканіні вирішив повторити цілу симфонію, та, коли прийшла черга вступити арфі, музикант знову зфальшивив. Розгніваний Тосканіні вибіг із залу. Увечері відбувся концерт. Невдаха арфіст зайняв своє місце в оркестрі, зняв футляр з інструмента і побачив: усі струни з арфи були зняті. Залишилась тільки одна – потрібна!

 

 

 

На виконанні симфонічної поеми Клода Дебюссі “Море” якось був присутній автор та відомий французький композитор Ерік Саті. Коли оркестр зіграв першу частину, котра має назву “На морі від світанку до полудня”, Дебюссі спитав свого приятеля, як йому подобається музика. Саті, посміхаючись, відповів:
– Десь біля половини одинадцятої було дуже гарно.

 

 

 

Шарль Гуно якось розмовляв з молодим композитором. Автор “Фауста” задумливо сказав:
– Чим далі ми просуваємося у нашому мистецтві, тим більше цінуємо своїх попередників. Будучи у вашому віці, я говорив просебе “Я”. У двадцять пять років казав – “Я і Моцарт”. У сорок років – “Моцарт і я”. А тепер говорю тихенько – “Моцарт”…

 

 

 

Із інтерв’ю з Федором Шаляпіним:
– Що для вас було найважчим, коли ви вчились співати?
– Оплата уроків…

 

 

 

У океані зазанає лиха величезний туристичний лайнер. На борту, як звичайно, окрім пасажирів велика кількість обслуговуючого персоналу, у тому числі й музиканти.
Наступного дня на хвилях погойдується контрабас, разом із контрабасистом. До нього підпливає задоволений віолончеліст на віолончелі. Віолончеліст (зловтішно):
– Ну і де зараз цей везунчик з флейтою пікколо?

 

 

 

Знаменита італійська співачка Катерина Габріеллі запросила у Катерини II п’ять тисяч дукатів за два місяці виступу в Петербурзі.
– Я своїм фельдмаршалом плачу менше, – запротестувала імператриця.
– Чудово, Ваша імператорська величність, – відрубала Габріеллі, – нехай Ваші фельдмаршали Вам і співають.
Імператриця сплатила зазначену суму.

 

 

 

Якось одного композитора спитали:
– Який ваш найулюбленіший твір?
– Мій улюблений твір, – відповів він, – завжди той, що я збираюся написати у наступному році році…


<назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 далі>

Яндекс.Метрика