Феномен гурту Depeche Mode

Depeche Mode (з французької – «Вісник моди») — кульовий британський гурт, що працює в жанрах електроніки, року та синті-попу. Гурт створив свій оригінальний авторський стиль року та електронної музики.

Depeche Mode, що подарував фанатам десятки хітів, критики називають найпопулярнішим і найуспішнішим гуртом за всю історію електронної музики. Відоме британське музичне видання «Q» вніс цей колектив до списку «50 гуртів, що змінили світ».

Не дивно, що у 2016 році депешів номінували на включення до «Залу слави рок-н-ролу».

Історія гурту Depeche Mode

Гурт сформувався як квартет у 1979 році. До його складу увійшли основний вокаліст Дейв Ґаан, клавішник, гітарист і вокаліст Мартін Ґор, а також клавішники Вінс Кларк та Ендрю Флетчер.

Депеш Мод у 1980-х

Талановиті хлопці, що виступали на студентських дискотеках, привернули до себе увагу власника студії звукозапису Деніела Міллера. Він допоміг гурту записати пісню «Dreaming of Me», яка посіла доволі 57-е місце у британських чартах.

Натхненні цим успіхом, депеші записали композицію «New Life», яка піднялася вже до 11-ї позиції. А записана відразу після цього пісня «Just Can’t Get Enough» увійшла вже до топ-10 англійських хіт-парадів.

На останню пісню DM зняли свій дебютний відеокліп. Це єдине відео гурту, де можна побачити Вінса Кларка, адже вже незабаром, у 1981-у, після виходу першого альбому депешів, він покидає колектив. На його місце вже незабаром взяли іншого клавішника — Алана Уайлдера. Роль головного композитора в колективі сама собою лягла на Мартіна Ґора.

В оновленому складі гурт записує сингл «See You». Пісня принесла депешам значний успіх. Молодий колектив вже став достатньо популярним для того, щоб розпочати турне поза рідною Британією. Відразу після гастролей по великих містах Північної Америки, DM записали свою другу судійну платівку, що отримала назву «A Broken Flame».

Нова сторінка в історії «Депеш Мод» відкривається після того, як колектив починає співпрацювати з продюсером Ґаретом Джонсом. Він організував запис третього офіційного альбому гурту в Берліні. Платівка отримала назву «Construction Time Again». Уайлдер, який органічно влився до колективу, додав у звучання DM елементи жанру індастріал, а Ґор у текстах пісень зробив акцент на соціальні та політичні теми.

Середина 80-х — час небувалого успіху для гурту. Depeche Mode випускає кілька дуже успішних альбомів, депеши стають дуже популярними у Західній Європі та США.
Успішний світовий тур 1990 року виснажив музикантів. Деяки час депеші не виявляли жодної активності. В 1992 році виступи DM відновлюються, а вже 1993-го року виходить новий студійних альбоми — «Songs of Faith and Devotion».

На жаль учасників «Депеш Мод», як і більшість рок-музикантів, не оминула така спокуса як наркотики. Ґаан, що міцно підсів на героїн, пережив чотири мікроінфаркти, та навіть намагався звести рахунки з життям. Непередбачувана поведінка фронт-мена гурту викликала кілька нападів неконтрольованої люті у Ґора. Через напруженість в гурті Ендрю Флетчер відмовився брати участь у другій частині світового турне 1994 року, його тимчасово підмінив Деріл Бамонте.

Проблем гурту продовжились і в наступному 1995-му році — через постійні сварки Depeche Mode покинув Алан Уайлдер. Мартін Ґор намагався активізувати діяльність колективу, але репетиції весь час зривалися. Врешті наркотична залежність призвела до клінічної смерті Дейва Ґаана, після якої він надовго потрапив до клініки для реабілітації наркозалежних.
DM повернувся до життя 1996 гору, гурт почав виступати як тріо: Мартін Ґор, Дейв Ґаан і Ендрю Флетчер. Продюсер та діджей Тім сайменон, що приєднався до депешів, наступного року, допоміг записати нові платівку під назвою «Ultra». Цей альбом став одним із найуспішніших в історії колективу.

Перша половина 2000-х порадувала фанатів «Депеш Мод» новим альбомом, та п’ятьма збірками реміксів та невиданих раніше синглів.

2005 року вийшов альбом «Playing the Angel», який багато критиків та меломанів вважають найкращим в історії гурту. У кінці цього ж року розпочались світові гастролі, що тривали до літа 2006-го. Це було найкасовіше і найбільш відвідуване турне у світі за цей період.

Протягом 2013-2017 років депеші випустили ще три альбоми, які не змогли досягти успіху платівок середини 1990-х — першої половини 2000-х, але які підтвердили славу гурту, як світового лідера в жанрах року та електроніки. По сьогоднішній день DM вдало гастролює, збираючи аншлаги по всьому світу.

depeche mode альбом spirit

Музика «Депеш Мод»

На творчість Depeche Mode вплинули німецькі піонери електронної музики — Krafwerk. Пізніше депеші самі стали культовим об’єктом для наслідування завдяки інноваційній техніці записування звуку з використанням семплування.

Частіше за все творчість Depeche Mode відносять до альтернативної музики, при цьому багато критиків схиляються до думки, що англійська музична легенда вплинула на розвиток усієї танцювальної електроніки.

У музиці гурту крім вищеназваних німців також відчувається вплив Девіда Боуї, Roxy Music і Браяна Іно. Також депешів надихали гранж та блюз. У їх музиці можна зустріти елементи техно, металу, соула та авангарду.

Експерти відносять «Депеш Мод» до сінті-попу, а музичні критики вказують на домінуючі позиції колективу в електроніці.

У кінці 1980-х років гурт відходить від індустріального звучання і все більше схиляеться до синтетичного.

Захоплення готичною музикою, яке з континентальної Європи поширилось на Великобританію, також знайшло своє відображення у творчості DM. Вона, починаючи з середини 90-х, внесла у пісні депешів похмурі відтінки. Готичні елементи помітні і в відеороботах, в створенні яких приймав участь голландський фотограф Антон Корбейн.

Експериментами зі звучанням особливо вирізняється альбом «Violator». У ньому можна почути жіночий вокал, який відсилає нас до стилю госпел. Також тут можна почути струнні інструменти і навіть волинку.

Творчість легендарного гурту — нескінченне джерело натхнення для письменників, музикантів і художників. Наприклад, 2004 року вийшла друком книга Сергія Жадана, що так і називається — «Депеш Мод». Для молодих фанів DM створено спеціальна лінія одягу, а швейцарська фірма Hubolt випустила колекцію годинників, присвячених DM.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика