Поради для тих, хто хоче навчитися грати на барабанах

Якщо ви хочете навчитися грати на барабанах, вам доведеться запастися терпінням та бути готовим багато працювати. Процес навчання гри на барабанах — це довгий і тернистий шлях, декому він може здатися занадто складним. Але це не так.

Щоб пройти цей шлях максимально швидко і досягти бажаного результата, краще всього скористатися порадами тих, хто вже пройшов цей шлях.

У цій статті ми зібрали поради для барабанщиків-початківців, які допоможуть запобігти найпоширенішим помилкам і зберегти мотивацію до кінця навчання.

Не поспішайте

Двійки на бас і швидкісні дроби виглядають вражаюче, але початківцям краще розпочинати з більш простих елементів. В іншому разі ви може здатися, що грати на ударній установці занадто складно і вся ваша мотивація може зникнути. Під час ваших перших занять зверніть увагу на наступне:

Основи гри на барабані

  • Основи. У сучасних музичних композиціях частіше можна почути прості барабанні ритми. Чому так? Справа в тому, що вони завжди працюють. Саме тому варто відповідально підійти до вивчення азів, щоб у вас була тверда опора для подальшого вдосконалення своєї техніки.
  • Метр. Якщо ви не навчитесь грати чітко і рівно, жодні ефективні прийоми не допоможуть вам стати гарним ударником. Будь-який бенд надасть перевагу не тому, хто може грати віртуозні партії, а тому, хто має ідеальне відчуття ритму.
  • Не захоплюйтесь тарілками. Вони звучать гучно та ефектно, а ще вони урізноманітнюють музичні партії. Але якщо поки ви вмієте грати всього кілька простих партій, вам краще уникати використання тарілок у своїх партіях. Спочатку навчіться гарно грати на барабанах, після цього вам вже буде не важко додавати гру на тарілках до свого виконання.
  • Грайте м’яко. Гра із усіх сил з поки ще недосконалою технікою не тільки може пошкодити обладнання, але й може викликати біль у руках. Прикладайте стільки зусиль, скільки необхідно для досягнення вірної динаміки. Коли ви звикнете грати м’яко, то помітете, що ваша витривалість і швидкість збільшилась, а удари стали більш точними.

Правильне обладнання — головне

Кожен, хто хоче навчатися гри на барабанах, мріє про крутий сет. Але поставити вдома цю величезну установку можуть далеко не всі. Також не забувайте про значну ціну такого обладнання. Тому не поспішайте з купівлею барабанів і вкладайте свої кошти з розумом. Найголовніша інвестиція на цьому етапі — це навчання.

  • Тренувальний пед. Цей недорогий пристрій доволі дозволить вам тренуватися вдома, не порушуючи спокій сусідів. Крім того пед завжди можна взяти із собою.
  • Сет для початківців. Зазвичай такий сет складається з 4-5 частин: робочий барабан, два чи три тома і «діжка». Іноді базові набори можуть включати хай-хет.
  • Барабанні палички. Щоб вірно підібрати палички, вам краще порадитись із своїм викладачем. Також радимо завжди мати запасний набір паличок, на випадок, якщо одна зламається.
  • Метроном. Якщо у вас проблеми з ритмом, краще придбати метроном. Ви можете налаштувати його на потрібний саме вам темп і грати дроби з потрібною швидкістю, зосередившись на утриманні рівного ритму.

Займайтесь усвідомлено

У будь-якому разі якість важливіша за кількість. Звичайно ж час, який ви провели за репетиціями, позитивно впливає на ваш прогрес. Але все ж займаючись вдома, робіть акцент на якість, а не на кількість занять. Просто багато разів бездумно граючи вправи ви не зможете домогтись гарної техніки.

Системне навчання грі на барабані

  • Доводьте справу до кінця. Відточуйте вправи до досконалості. Навіть якщо вам здається, що ви вже готові йти далі, не полишайте те, чим займаєтесь зараз, поки вчитель не дасть вам відповідну вказівку.
  • Будьте готові витрачати багато часу. Якщо ви навчаєтесь у дорослому віці, ваш час розподілено між роботою, родиною та соціальними комунікаціями. Але якщо ви вирішили займатися музикою, доведеться навчитися ще й тайм-менеджменту. Починайте принаймі з 20 хвилин практики, але займайтеся щодня. З часом це перетвориться на звичку і вам буде легше знаходити час й на більш тривалі заняття.
  • Системний підхід. Навчатися грі на ударних можна як самостійно (відео на ютубі і різні навчальні онлайн-ресурси), так і з репетитором. Але музична школа — це єдиний варіант, при якому ви отримаєте якісні систематизовані знання, а також практику в колективі.

Отже ви вже зрозуміли, що попереду на вас очікує багато праці. Але винагорода у кінці буде ще більшою!

Залишити коментар

Яндекс.Метрика