Як швидко навчитися грати на гітарі?

Гітара – один з музичних інструментів, які сміливо можна назвати «народними». Завдяки компактності та простоті, гітару можна взяти з собою будь-куди, вона створює особливу атмосферу. Навчитися грати на гітарі можна дуже швидко, якщо маєте трохи вільного часу та ентузіазм. Розкажемо найпростіший шлях.

Як вибрати гітару для навчання?

Дуже добре, якщо початківцю допоможе та людина, що вже вміє грати. Перший інструмент треба потримати в руках, тож замовити через Інтернет – не бажано. Не звертайте особливої уваги на дизайн. Перше, що має цікавити майбутнього гітариста:

  • легкість та міцність інструменту;
  • зручний гриф;
  • легкість у звучанні.

Спробуйте, чи комфортно затискати струни пальцями, чи багато зусиль потребує «витягнути» з гітари звук. Зазирніть у деку на світло – ніяких щілин бути не має.

Шестиструнні гітари – найпопулярніші. Вчитися на таких легко, а в Мережі безліч уже готових добірок акордів на будь-який смак, тож ви зможете легко підібрати простий репертуар. Інструменти марок Cort, Maxtone та Yamaha представлені в економ-сегменті, вони зручні та гарно звучать. Заодно придбайте набір струн та чохол, адже інструмент має бути захищеним від зовнішніх впливів.

З чого почати?

Вчитися треба лише на правильно налаштованій гітарі, адже найменший дисонанс впливає на слух. Налаштувати за допомогою камертона зможе навіть людина, що вперше взяла інструмент до рук. Зараз є безліч додатків для смартфона, у яких детально пояснюється, як це правильно зробити.

Камертон для гітари

А тепер познайомимось ближче з конструкцією інструмента: струни закріпляються на кілках, а з боку деки – або за допомогою спеціальних отворів, або за допомогою фіксаторів.

Гриф цього струнного музичного існтрументу розділений вертикальними вставками. Частіше за все, вони робляться з металу, рідше – із пластику. Кожна така лінія позначає лад, а лади рахуються з «голови», де розміщені кілки. Починаючи з п’ятого ладу, гриф має позначки-крапки. Це зроблено для того, щоб швидше орієнтуватися та легко змінювати акорди та ноти.

Струни нумеруються знизу вгору, тобто найтонша – №1, а найтовстіша басова – №6. Це важливо знати для того, щоб правильно брати акорди.

Перший лад – основне «поле бою» початківця. Саме на ньому Ви зробите перші спроби брати акорди. Усі акорди позначаються латинськими літерами або їх конфігураціями. Також вони мають аплікатури – своєрідні картинки-інструкції, де видно, який палець куди ставити. Це дуже важливо, адже неправильне розміщення пальців шкодить суглобам та заважає швидко змінювати акорд.

Найшвидше навчання проходить, якщо ви оберете просту за акордами пісню та будете її розучувати. Наприклад, досить прості акорди у пісні Океану Ельзи «Квітка».

Перемалюйте аплікатури акордів у потрібній послідовності та помалу вчіться правильно їх брати. Спочатку досить буде навчитися одному чи двом, правильно запам’ятавши їх. Затискайте струни сильно, інакше звук буде нерозбірливим. Спершу не намагайтеся правильно бити по струнам правою рукою, достатньо просто «витягнути» звук, щоб звикнути до нього. Коли всі акорди окремо будуть гарно звучати, можна переходити до наступного етапу.

Переміщати ліву руку з одного положення в інше – складна задача. Намагайтеся робити це з такою швидкістю, яка комфортна, аби звикнути.  Коли пальці навчаться вільно переміщатися на грифі, прискорюйтесь, поки не дійдете до потрібного пісні ритму. Тепер можна спробувати грати.

Часто початківцю нелегко одночасно переміщувати ліву руку з акорду на акорд, а правою витягувати звук зі струн. Не картайте себе, це лише справа досвіду. Вже за кілька тижнів Ви помітите, що це виходить природно і невимушено. Щоб вибрати правильний бій, який дасть характерний звук та ритм, просто проводьте правою рукою по всім струнам – спочатку вниз, потім вгору. Трохи практики, і ви вже інтуїтивно вгадаєте, скільки таких рухів потрібно для тої чи іншої пісні.

Ускладнюйте задачі

Коли прості акорди вже опановано, спробуйте брати баре. Це прийом гри на гітарі, у якому вказівний палець лівої руки міцно затискає усі струни на одному ладу, а інші одночасно будують іншу конструкцію на ладах за ним. Перші спроби завжди важкі, але це мине, коли кисть руки звикне до специфічного вигину.

Баре на гітарі

Важливо якомога рівніше тримати вказівний палець та вкласти чимало сили у затиск. Але цьому важливо навчитися, адже дуже багато прекрасних пісень мають у аплікатурах саме баре. Наприклад, «Вона» Плачу Єремії.

Поступово пробуйте переходити за межі першого ладу, щоб у пісні були різні за розміщенням на грифі акорди. А вже коли навчитеся брати різні конструкції, можна ускладнити задачу для правої руки. Наприклад, поступово опанувати перебір. Почитайте з великого пальця, яким зачіпайте п’яту або шосту струну, а інші пальці розмістіть так, щоб кожен міг вільно витягнути звук із струн, що нижче. Знову-таки, це лише справа досвіду.

Мозолі та інші складності

Пальці лівої руки дуже швидко стануть пекти від незвичного заняття, адже пучки мають ніжну шкіру. Не зважайте на це, адже чим швидше на пучках з’являться мозолі, тим менше болю Ви будете відчувати. Але нормуйте заняття, двох годин у день буде достатньо. Пам’ятайте, що краще зробити перерву, ніж порізати палець та довго чекати загоєння.

Якщо дискомфорт тривалий, спробуйте замінити струни. Лише на практиці можна зрозуміти, сталеві струни чи нейлонові підходять саме Вам. А якщо від занять болить права рука, варто спробувати медіатор. Цей маленький шматочок пластику не тільки робить звук гучнішим, але й розвантажує пальці.

Пам’ятайте, що важливо лише мати ентузіазм та цілеспрямованість. Слух гарно тренується та розвивається у процесі, а легкість набувається лише з досвідом. У будь-якому разі, через місяць чи два Ви зможете здивувати друзів першою піснею. Натхнення та терпіння Вам!

Залишити коментар

Яндекс.Метрика