Майкл Джексон

Всесвітньо відомий американський пoп- і рок-співак, композитор, танцюрист, актор. Власник звукозаписної компанії ATV Music. Багатократний лауреат премій «Греммі», володар звання «Зірка століття». Автор і виконавець кількох альбомів, що увійшли до історії поп-музики за рахунок рекордної кількості продажів.

Відкриття таланту

Майбутній «король поп-музики», Майкл Джозеф Джексон народився 29 серпня 1958 р. в містечку Гері, штат Індіана, в багатодітній сім’ї кранівника і касирки. Музика звучала в сім’ї Джексонів завжди. І батько, і мати були до неї небайдужі, і діти із задоволенням співали і грали на всіляких музичних інструментах.

Одного разу Джозефа осяяло: його нащадки мають здійснити всі його найсміливіші мрії про багатство і славу. І вже в 1962 р. батько виніс на суд публіки виступ сімейної ритм-енд-блюзової групи Jackson Five, до складу якої, окрім чотирирічного Майкла, увійшли четверо його старших братів.

Спочатку Джо включив його в колектив як екзотичний елемент, але невдовзі з’ясувалося, що у малюка видатні музичні здібності. Юний талант і привів ансамбль до першого серйозного контракту, тож до кінця 70-х років група була свого роду машиною по створенню хітів.

Майкл в дитячі роки

Сольний дебют Майкла відбувся 1971 p., коли вийшла його платівка «Got to be There». Водночас він почав складати пісні самостійно і теж досяг успіху.

Майкл працював, не знаючи відпочинку. Він записав знаменитий сингл «We Are World», представлений на збірці «USA for Africa». Потім уклав 47,5 млн доларів у створення власної компанії ATV Music, якій зараз належать права на левову частку пісень Beatles. Другий альбом співака «Thriller», що вийшов того ж 1983 p., побив усі існуючі рекорди за кількістю проданих екземплярів і удостоївся семи премій «Греммі».

Через десятиріччя тираж альбому досяг 46 млн копій, а заробіток самого Майкла, шо написав до того ж усі пісні цього диска, становив 53 млн доларів. У «Thriller» увійшли хіти, підтримані відеокліпами, в яких демонструвалася неабияка майстерність Джексона не тільки як співака, але і як танцівника. В 1984 р. на концерти з його участю в США була продана рекордна кількість квитків за всю історію існування поп-музики.

У січні 1984 р. на зйомках телепрограми стався нещасний випадок. Джексон мав на початок свого виступу з’являтися на верхній сходинці сходів з блискучого моря вогнів. На останній репетиції режисер попросив його подовше затриматися на вихідній позиції. Майкл погодився, але цього разу феєрверк почався дуже рано, і його волосся загорілося. Співак помітив це, тільки коли почав спускатися зі сходів танцювальним кроком. У результаті він одержав серйозний опік голови і був прооперований у медичному центрі Броутмана.

Тим часом преса умисне створювала навколо співака ореол таємничості. В 1992 р. Майкл вирішив поруйнувати стереотипи, що склалися щодо нього, і погодився на бесіду із знаменитою телеведучою Опрою Уїнфрі. Інтерв’ю транслювалося по всьому світу, проте на більшість запитань глядачі так і не дістали відповіді — Майкл, як і раніше, залишався ексцентричною загадкою для публіки.

Нові проекти

Весь час Джексон продовжував працювати. В 1996 р. він випустив подвійний альбом « HI Story: Past, Present and Future — Book 1», куди, разом з новими композиціями, включив старі. Альбом викликав різні думки — захоплене визнання старих пісень і вельми стримані оцінки з приводу нових.

співак Джексон
У 2001 р. ім’я Майкла Джексона було включено в Зал Слави рок-н-ролу, а у вересні співак відзначив тридцяту річницю своєї артистичної діяльності, знову виступивши на сцені з учасниками групи Jackson Five. Після терактів у Нью-Йорку і Вашингтоні 11 вересня він записав добродійний сингл «What More Can I Give?», у роботі над яким брали участь:

  • Брітні Спірс;
  • Destiny’s Child;
  • N’Sync;
  • інші зірки.

 

Восени Джексон випустив новий альбом «Invincible», продажі якого за перші п’ять днів перевищили три мільйони екземплярів по всьому світу. Більш того, у Франції, Швейцарії, Норвегії, Італії та Іспанії «Invincible» став найуспішнішим альбомом за доволі невеликий час продаж, залишивши далеко позаду всі минулі рекорди. Він же став і найдорожчим альбомом в історії, оскільки його бюджет, без витрат на рекламу, становив 70 млн доларів.

У 2002 p. American Music Awards присудила Джексону звання «Зірка століття» за заслуги перед поп-музикою.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика