Цікаво знати

Цікаво знати

1  2  3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 далі>

Відомо, що Бах любив перевдягнутися бідним шкільним вчителем, і у такому вигляді завітати до якоїсь маленької сільської церкви.

Там він просив церковного органіста пограти на органі. Отримавши дозвіл, видатний органіст сідав за інструмент і …

Присутні в церкві були настільки вражені величчю та красою його гри, що деякі, гадаючи, що проста людина не здатна до такого прекрасного виконання, зі страхом вибігали…

Вони думали, що до церкви завітав переодягнений нечистий…

 

 

 

Ніколо Паганіні було сім років, коли він вперше взяв до рук маленьку скрипочку, яка з того часу стала його єдиною іграшкою.

Хлопчик сильно втомлювався, та батько заставляв сина займатись на скрипочці цілими днями, забороняючи виходити на вулицю бавитись зі своїми однолітками.

Звичайно, такі виснажливі заняття, брак свіжого повітря, руху та нормального харчування не могли не відбитись на його фізичному розвитку, підриваючи його здоров’я.

Одного разу Ніколо, втомлений багатогодинними заняттями впав без свідомості бездиханним. Батьки вирішили, що він помер – оскільки він не показував ніяких ознак життя. Прийшов до тями він лише в труні, від жалібних звуків похоронної музики…

Одного разу Йоган Себастьян Бах у присутності своїх учнів виконував одну зі своїх прелюдій.

Один учень із захопленням почав хвалити гру маестро, та Бах перервав його:

“У цьому нема нічого особливого! Треба тільки знати на які клавіші і коли натискати, все решта зробить орган”.

 

 

Якось батько Моцарта прийшов додому у супроводі свого друга. Чотирирічний Вольфганг сидів за столом, щось вимальовуючи на нотному папері. При цьому він опускав у чорнильницю не тільки перо, але й пальчики.

На запитання батька, – що він робить, той відповів, що пише концерт для клавесина.

Батько взяв лист нотного паперу й побачив написані дитячим почерком ноти, вимащені кляксами.

Спочатку йому та його другові здалося, що то дитяча забавка. Але придивившись, у нього по обличчі потекли сльози радості.

“Дивіться, пане Шахтнер, – звернувся він до друга, – як тут все правильно, і зі смислом”.

Так у чотирирічному віці Моцарт написав концерт для клавесина.

 

 

Манера Вівальді писати музику вирізнялася сміливим новаторством – наприклад, він увів в оркестр духові інструменти, які на той час (18 ст.) вважались придатними лише до виконання військових маршів.

Також він відзначався великою працездатністю та за п’ять днів міг легко написати трьохактну оперу…

 

 

Дивний орган розташований в одній із печер Вірджинії (США). Його творець, Ліланд Спрінкл, з’єднав органну клавіатуру із сталактитами, відібраними ним по висоті звучання.

При натисканні на клавішу спеціальний молоточок б’є по сталактиті – і той заворожливо звучить, підсилений печерним відлунням.

Весною 2012 року, прогулюючись лондонським кварталом Кенері-Уорф, можна було почути незвичайні звуки скульптури Aeolus.

Оскільки у цій частині Лондона зосереджені ділові центри та офісні споруди, музика, яка лунала у цій неймовірній споруді з металевих труб під дією вітра, мала на меті відволікати від серйозної роботи людей у костюмах, які вийшли перекусити чи на обід, або які поспішали на чергову ділову зустріч.

Підбірка найбільших музичних інструментів:

  • Найбільший у світі барабан знаходиться у південнокорейському місті Йондон. Його діаметр становить 6,4 метра.
  • Найбільша у світі діюча акустична гітара знаходиться у португальському місті Реаліцаревентс. Довжина її становить майже 17 метрів, а її вага становить 4000 кг. Для того, щоб її виготовити знадобилось 50 майстрів.
  • Найбільшу у світі скрипку сконструювали у німецькому містечку Фогтланд. Її висота становить більше 4-х метрів. Щоби на ній грати, потрібно аж троє чоловік. Один притискає струни, двоє інших водять смичок, довжина якого 5 метрів.
  • Найбільший оркестр у світі зібрали 28 червня 1962 року на стадіоні  Уллєвол в Осло, що у Норвегії. Він складався з 20 тисяч 100 музикантів.
  • Найбільший у світі рояль збудували у Польщі, поблизу Гданьська. Його довжина становить близько шести метрів, а вага – майже дві тони.
  • Найбільший у світі орган під назвою Вонамейкер Гранд Корт розташований в універмазі “Мейсіз”,  що у Філядельфії, штат Пенсільванія (США). Він має 28 тисяч 500 труб, 42 педалі та 6 мануалів.

1  2  3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 далі>

Яндекс.Метрика