Як вибрати розхідники для гітари?

Гітара — легкий для освоєння інструмент, на ній можна навчитися грати навіть самотужки, ми писали, як це зробити ефективно та без зайвих зусиль. Але щоб зайняття були комфортними, а інструмент завжди у формі, треба із розумом вибирати розхідні матеріали. Ми розкажемо, як це зробити.

Струни

Одразу налаштуйтеся, що струни будуть рватися, і це нормальний процес. Навіть якщо ви граєте лагідно, або робите довгу перерву, при настроюванні якась із струн може розірватися.

Чому це відбувається? Будь-який метал поступово руйнується, особливо у натягнутому положенні. Тим паче, навантаження від гри у поєднанні із потом та брудом, які є у нас на шкірі, сприяють непомітній корозії. Тому краще тримати набір струн про запас.

Як вибрати відповідні струни?

Бронзові та мідні струни досить м’які за звучанням та недорогі, їх можна дозволити собі навіть у період активного навчання, коли часто виникає потреба міняти. Тримайте напоготові першу та другу струни, вони рвуться найчастіше.

Гітарні струни

Сталеві — гарний варіант, якщо ви граєте для себе, вони поєднують чудові якості звучання із демократичною ціною. А ось срібні — уже високий рівень, вони мають особливий звук і чималу ціну.

Якщо ви просто граєте для себе, то обирайте товщину акустичних струн приблизно 11. Коли ваші пальці вже звикнуть або захочеться додати брутальності, беріть номер 13-15. А для тендітних пальчиків підійдуть номери до 11.

Порада: після інтенсивних занять протирайте струни сухою м’якою ганчіркою (такі можно дешево придбати у відділах оптики в аптеці). Стираючи бруд зі струн, ви подовжуєте їм життя.

Медіатори

Новачкам здається, що медіатор врятує їх від пекучого болю в руках, який обіцяють самовчителі та досвідченіші друзі. Сюрприз: болітиме та рука, що затискає струни, саме тому треба обирати їх за щільністю індивідуально. А ось медіатор допоможе витягти із цих струн увесь звук.

Ці шматочки пластику треба також вибирати за товщиною. Усе, що тонше за 1 мм, буде доречно для тих, хто вчиться або пробує грати на укулеле. Для гарного гучного звуку на акустичній гітарі достатньо товщини до 1,2 мм. А все, що є щільнішим, буде доречно для:

  • дуже товстих струн, наприклад, бас-гітари;
  • якомога гучнішого звуку (концерти).

Порада: медіатори дуже часто губляться, а ціну мають якраз таку, щоб потроху на них розорятися. Тому пробийте широкий край шилом та причепіть аксесуар до брелка чи шворки.

Каподастри

Важко назвати ці аксесуари розхідними, але вони теж можуть губитися чи ламатися. Каподастри потрібні, щоб легше грати на різних тональностях: перетискаючи гриф гітари на потрібному ладу, ви зможете менше уваги приділяти барре, концентруючись на інших пальцях.

Каподастри є:

  1. Еластичні. Недорогі, прості у використанні, із досить ніжної до струн ткано-гумової стрічки. Легко встановлювати, але легко й розтягнути. Підійдуть для навчання.
  2. Пластикові. Дешеві, легкі, але потрібно мати певну вправність, щоб їх зубцями не порвати струни. Підійдуть для тих, хто вже уміє користуватись, але робить це рідко.
  3. Сталеві. Найтривкіші, але й достатньо дорогі. Важливо користуватись акуратно, щоб не пошкодити пружину.

Порада: щоб не витратити гроші на непотрібну річ, позичте капо у когось із друзів, спробуйте, а вже потім визначайтеся із необхідністю.

Каподастр для гітари

Чохли та ремені

Якщо ви нечасто «вигулюєте» гітару, сміливо беріть найпростіший чохол із тканини. Коли перевезення бувають часто, доцільно вибрати чохол із тепою підкладкою та стійкий до вологи. Чим частіше використовується чохол, тим більше він буде втомлювати спину власника. Тож зверніть увагу на товщину лямок.

Ремені бувають різні:

  • ткані;
  • силіконові;
  • шкіряні або із еко-шкіри.

Ткані ремені — гарний варіант для простого використання. Силікон дещо стійкіший, а ще такі ремені легше тримати в чистоті. Шкіряні коштують дорого, але чудово виглядають на сцені. Непогана альтернатива їм — екологічні замінники, які візуально мало чим відрізняються від натуральної шкіри.

Які б ви не обирали розхідники, важливо акуратно ставитись до інструменту, уникати пошкоджень, пересушування або намокання. Тоді й звук буде відповідним, навіть із найпростішими аксесуарами. А саме для звука все це й затівається. Отримуйте насолоду від кожної репетиції та чуйно ставтеся до своєї гітари, тоді матимете чудове звучання.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика