Історія електрогітари: ким, де і коли була винайдена

Історія електрогітари починається десь з двадцятого століття. В той час музиканти шукали нові можливості підсилити звучання гітари, щоб в оркестрах і музичних колективах вона виділялась серед інших музичних інструментів. Тодішні конструктори прийшли до висновку, що цього можна досягти лише електричним підсилення, але ніяк не акустикою.

Ллойд Лоад в 1923 році старанно експериментував з новими технологіями і розробив електричний звукознімач. Його ідеї далі розвивали інші науковці – А. Рікенбекер та Г. Бічкемп. Дійшли до того, що у звукознімачі використовувалась котушка. Струна бринить – значить в котушці виникає електричний струм, що далі підсилюється підсилювачем і виводиться на колонки. Такий принцип використовується і до сьогодні.

Джазова гітара ГібсонВже в тридцятих електрогітари стали популярними, і звичайно радували слухачів. Перша серія джазових електрогітар була випущена компанією Гібсон в 1936 році і стали хітом серед музикантів. Відомий гітарист Лео Фендер зробив значний вклад для популяризації електрогітар. Він оселився поблизу Лос-Анжелесу (США) і ремонтував радіоприймачі, програвачі і підсилювачі. До нього завжди приходили музиканти, не тільки щоб ремонтувати підсилювач, але також щоб зменшити шуми, чи з інших проблем. Таким чином він отримував море поламаних інструментів, і дуже дратувався, що всі їх треба справити найближчим часом.

Після війни поширення інструментів поступово почало відроджуватись. Лео Фендер разом із колегою Джорджем Фюлертоном організували фірму, яка випускала електричні гітари і підсилювачі. На сьогоднішній день гітари Fender відомі у всьому світі своєю якістю. Так виходить, що світові компанії не створюються за «один день» – звичайно мають свою історію, сто чи двісті років.

Не можна зробити класний продукт з 5-10 років, як це роблять китайці. Інструмент виходить неякісний, незручний і незрозумілий. Справжні і людські розробки створюються на основі багатолітнього досвіду, творчого пошуку нових рішень з урахуванням усіх побажань музикантів.

До речі, не так давно була сконструйована гітара, яка настроюється сама по собі. Для цього треба просто переключити режим одним натиском пальця і провести медіатором по всіх струнах – все готово, гітара настроєна! У продажу також є спеціальний набір, який можна встановити на будь-який інструмент, і не треба турбуватися, що гітара не настроєна. Така опція особливо актуальна на концертах, де стоїть постійний шум і галас.

Яндекс.Метрика