Чи варто обрати укулеле, якщо це ваш перший музичний інструмент?

Відповідь однозначна — так! Маленька гітара родом з Гаваїв, надзвичайно мила, має стильний вигляд та всього 4 струни, тому навчитися грати на ній простіше, ніж на звичайній гітарі. А ще укулеле зручно брати з собою, наприклад, у подорожі — вона компактна та мало важить.

Її обирають як досвідчені музиканти, щоб поповнити колекцію гітар оригінальним звучанням, так і початківці, зачаровані естетикою та принадною простотою опанування цього інструмента. Попри скромні розміри та усього 4 струни укулеле має досить широкий діапазон звучання та підходить для виконання музики різних жанрів. Вона ідеальна для початківців будь-якого віку та музичного бекграунду.

Укулеле давно вже перестала бути екзотичним та недоступним інструментом, який можна було побачити лише в кіно, однак ще не стала буденністю і не втратила своєї чарівливої естетики, що якось мимохіть асоціюється з романтикою літніх канікул та подорожей з друзями. Наразі вітчизняних музичних магазинах можна знайти декілька видів гавайської гітари (відрізняються за формою, матеріалом, звучанням).

Трохи історії

Невеличка гітара (у найбільших укулеле-баритон довжина корпусу разом з грифом сягає приблизно 75 см, решта видів компактніші) походить з Гавайських островів. Вона отримала свою іронічну назву за розміри та дзвінке енергійне звучання — «Блоха, що стрибає».

З’явилася укулеле приблизно у 1880-х роках, європейці познайомилися з нею на концертах колективів тихоокеанської музики, що стали популярними у 1910-1920-х роках.

Різновиди укулеле

Існує 3 основних різновиди гавайської гітари, вони дещо відрізняються за звучання, бо мають різні розміри та кількість ладів.

  • Укулеле-сопрано — та сама класична гавайська гітара, яку використовують для концертів фольклорної музики. Найменша серед сестер вона має усього 53 см у дожину, 12 або 14 ладів. Компактна та легка — вона ідеальна для початківців та дітей.
  • Укулеле-тенор має подовжений гриф, що збільшує діапазон звучання. Загальна довжина сягає 66 см.
  • Укулеле-баритон — найбільша — до 76 см завдовжки, має аж 19 ладів. Її звучання максимально глибоке та різноманітне.

Переваги укулеле як першого музичного інструмента

Якби музичні інструменти мали характери, то гавайська гітара, безперечно, була б веселою, простою та дружньою. Підсумуємо головні її переваги.

Укулеле
  • Невеликі розміри — легко брати з собою, зручно тримати в руках, не потребує фізичної сили чи специфічних навичок.
  • Не вимагає спеціального обладнання — лише сама гітара, медіатори та струни.
  • Напрочуд легка для початківців — 4 струни та діапазон у 2 октави, тож щойно опановуючи гру на укулеле з нуля, ви вже скоро зможете тішитися нескладними мелодіями. Це ідеальний інструмент для тих, хто не може приділяти навчанню багато часу.
  • Коштує недорого (особливо відносно решти струнних інструментів).
  • На укулеле можна грати музику різних стилів, вона дивовижно універсальна. Крім традиційної гавайської музики це можуть бути фолк та реггі, джаз, блюз, рок.
  • Укулеле може стати першою сходинкою до опанування гри на класичній гітарі — навчитися буде вже набагато простіше.
  • В інтернеті безліч матеріалів для навчання грі на укулеле для початківців — ви точно знайдете ті, що будуть зручними саме для вас.

Гра на укулеле — ідеальне творче хобі. Вона досить проста в опануванні, щоб початківець не розчарувався у своєму виборі та не закинув навчання. Звук не надто гучний, тож ви не заважатимете сусідам. Швидкі успіхи у навчанні покращуватимуть настрій та допоможуть повірити у власні сили.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика