Елвіс Преслі

 

Уже майже тридцять років, як немає серед живих Елвіса Преслі, але пісні «короля рок-н-ролу» продовжують звучати і привертають усе нових прихильників.

Елвіс Аарон Преслі народився 8 січня 1935 р. в Тупіло (штат Міссісіпі, США) в бідній релігійній сім’ї. З дитинства він співав церковні гімни. У 1943 р. Елвіс переміг на конкурсі юних талантів на ярмарку штатів Алабама і Micсісіпі, заспівавши «Old Shep», а в 1946 р. батько подарував йому першу гітару.

Восени 1948 р. сім’я Преслі переїхала до штату Теннессі, в місто Мемфіс, де Елвіс 1953 р закінчив школу. Потім він працював білетером у кінотеатрі, був водієм вантажівки. Коли в липні 1953 р. Елвіс Преслі зайшов на студію «Sun», щоб записати в подарунок матері її улюблені пісні, він не знав, що робить перший крок у легенду.

Ним зацікавився власник студії Сем Філліпс; незабаром у виконанні Преслі була записана пісня «That’s All Right, Mama», що прозвучала на місцевому радіо, а через два дні Елвіс підписав контракт з «Sun».

Протягом двох років молодий співак виступав у південних штатах на концертах виконавців кантрі, весною 1955 р. він з’явився на телебаченні, а його контракт був куплений RCA. Завдяки широкій рекламі популярність Преслі почала зростати.

 

Дебют та подальша діяльність співака

 

У січні 1956 р. вийшов перший сингл Елвіса Преслі «Heartbreak Hotel», тоді ж відбувся його дебют на національному телебаченні. За 1956 р. співак одержав шість «золотих дисків», пісня «І Want You, I Need You, I Love You», рок-н-роли «Don’t Be Cruel» і «Hound Dog» та балада «Love Me Tender» завоювали перші позиції поп-чартів.

Ранні роки творчості

Дебютний альбом Преслі десять тижнів утримував лідерство. У жовтні цього ж року він уперше знявся в кіно — у вестерні Хела Уолліса «Love Me Tender». Преслі записав 94 золоті диски і понад 40 золотих альбомів, знявся в 33 фільмах.

У 1958—1960 pp. Елвіс Преслі служив в американській армії, а за два тижні після демобілізації, в березні 1960 p., він уже став до роботи в студії. У результаті світ побачили шість композицій, що стали класикою рок-н-ролу, серед яких — «Stuck On You», «It’s Now Or Never», «0 Sole Mio».

У 60-ті роки Преслі активно знімався в кіно, зігравши майже в тридцяти картинах, — головним чином у невибагливих фільмах, розрахованих більше на молодіжну аудиторію. Щорічно у Преслі з’являлося два—чотири нових альбоми і безліч синглів, найбільш цікавими з його робіт цього періоду є «Are You Lonesome Tonight», «Surrender», «Tome A Sorrento», «Can’t Help Falling In Love With You», «Good Luck Charm».

У 1967 p. альбом «How Great Thou Art», що включав християнські гімни і пісні духовного змісту, приніс Елвісу Преслі першу премію «Греммі» — усього ж співак був удостоєний цієї премії тричі (у 14 номінаціях).

 

Відновлення творчої діяльності Елвіса

 

У кінці 60-х років він відновив концертну діяльність. Після тріумфального виступу в Лас-Вегасі там кілька років проходили його концерти. Співак продовжував виступати і працювати в студії, популярність його залишалася високою, хоча пісні 70-х не можна порівнювати з творчими досягненнями 50-х років.

Зрілий період творчості співака

У квітні 1977 р. Елвіс Преслі востаннє працював у студії; 26 червня відбувся його останній концерт в Індіанаполісі, а 16 серпня його подруга Джінджер Олден знайшла його на підлозі ванни непритомного. З маєтку Грейсленд співака доставили в мемфіську Євангельську лікарню, і о третій годині тридцять хвилин лікарі констатували смерть Преслі від серцевого нападу.

Після смерті співака вийшло безліч його альбомів і записів концертів, а про життя легенди рок-н-ролу було написано кілька книг.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика