Фреді Мерк’юрі

Фреді Мерк’юрі (справжнє ім’я — Фредерік Бальсара) — відомий рок-співак, соліст групи «Queen», який у 1970-ті роки придбав титул «король рок-музики», народився 5 вересня 1946 р. в Занзібарі. Коли хлопчику виповнилося тринадцять років, його сім’я переїхала до Лондона. В середині 60-х років, коли Фредерік Бальсара, закінчивши Ілінг-коледж, став дипломованим художником-графіком, він відкрив для себе нові горизонти у світі мистецтва — балет.

Захоплюючись відомим у той час Джіммі Хендріксом, особливо його поведінкою на сцені, Фреді став пробувати себе як танцюрист і як співак. І поступово музика повністю заволоділа юнаком, відсунувши кар’єру художника на «другий план» (пізніше йому стали в нагоді одержані навички, оскільки дизайн обкладинок своїх альбомів Мерк’юрі розробляв сам).

Присвячення музиці і танцям

Пізніше Фреді зрозумів, що все своє життя він хоче присвятити музиці, і вирішив стати танцівником або рок-музикантом. Правда, танцювальні па не дуже в нього виходили, зате голос був могутнім і з дуже великим діапазоном. Саме через красивий голос юнака часто запрошували попрацювати в любительські музичні групи.

Нова справа все більше захоплювала Фреді, і він став мріяти про створення своєї групи. В 1969 р. його мрія збулася. Незабаром доля звела Мерк’юрі (як тільки Фреді почав виступати на сцені, він узяв собі цей псевдонім, за асоціацією з ім’ям і місією міфологічного посланця богів) з Тімом Стаффелом, бас-гітаристом і співаком групи «SMILE», а через нього з гітаристом Брайаном Меєм і ударником Роджером Тейлором. Разом з ними Фреді записав свій перший диск «Earth» (твір Стаффела), з другого боку якого була композиція Мея і Стаффела.

Записаний на фірмі «Меркурій-запис», диск був випущений тільки в Америці і не мав ніякого успіху. Після цієї невдачі фірма розірвала контракт з музикантами. В групі намітився розкол. Тім Стаффел йде з групи, Брайан, Роджер і Фреді залишаються утрьох. Через шість місяців до них приєднується бас-гітарист Джон Дікон. Таким чином, квартет було відновлено.

Спочатку молодим музикантам було нелегко, оскільки хорошої апаратури в колективу не було. Все їх небагате музичне майно складалося з двох стареньких підсилювачів, усе інше було «самопал». Але їхні душі прагнули успіху, і тоді вони вирішили надавати більше уваги костюмам, рухам, позам, щоб створити грандіозне супершоу.

гурт Квін

Паралельно з цим Фреді зайнявся розробкою музичної концепції. Враховуючи досвід Мея і Тейлора в хеві-року, він вирішив не міняти загальної стилістики, а лише додати до цього могутній драйв ритм-секції. Основним орієнтиром був вибраний хеві-помп-рок (дослівно це можна перекласти як помпезний, або «пишний», рок).

Успіх групи «Queen»

Весною 1972 р. групі «Queen» («Королеви») випав шанс записати в щойно відкритій музичній студії чотири пісні як демо-матеріал. Касетою із записом зацікавилася фірма EMI Records, яка уклала з групою контракт. З цієї миті і почався успіх «Королеви».

Кожний новий альбом стрімко злітав у хіт-парадах, кожну нову пісню невдовзі вже наспівували на всіх перехрестях, кожний новий концерт ставав сенсацією. На початку березня 1981 р. «Queen» дві ночі давали концерт на величезному стадіоні в Сан Пауло.

відома рок-група

В першу ж ніч на концерт прийшло понад 131 тис. чоловік, і «Queen» увійшла до рок-історії як найперша група у всьому світі, що зібрала таку кількість людей, виступаючи на сцені поодинці. А в грудні 1982 р. «Queen» занесли в Книгу рекордів як найбільш високооплачувану британську групу.

У 1987 р. здійснилася найбільша мрія Фреді Мерк’юрі — запис зі всесвітньо відомою оперною співачкою Монтсеррат Кабальє. Сингл «Barcelona» був виданий в Іспанії у вересні 1987 p., і 10 тис. копій були продані всього лише за три години. Після смерті Фреді Іспанський Олімпійський комітет прийняв пісню як гімн для Олімпійських ігор, що проводилися в Іспанії в 1992 p., в рідному місті сеньйори Кабальє.

Фреді Мерк’юрі довго приховував, що смертельно хворий. 24 листопада 1991 року (близько сьомої години вечора за лондонським часом) боротьба Фреді зі СНІДом була програна, і він помер — рівно через 24 години після того, як публічно заявив, що хворий на цю хворобу.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика