Музичний гурт ONUKA

Заснований 2013 року український музичний гурт ONUKA став цілком новим оригінальним проєктом, який поєднував фольклорні мотиви та народні інструменти з електронною музикою.

Авторка ідеї та засновниця гурту Ната Жижченко

Ідея такого незвичного поєднання виникла у на початку 2010-х у музикантки, вокалістки та авторки пісень Наталії Жижченко. Музика з дитинства багато значила в її житті: дід Наталії був відомим на всю країну майстром народних інструментів, бабуся допомагала йому в роботі та грала у тріо бандуристок.

Дід багато розказував маленькій Наталці про традиційні українські інструменти і музику, під його впливом формувався її талант і смак, відчуття відповідальності перед рідною культурою, прагнення до її популяризації та відтворення. Із вдячності до бабусі і дідуся свій власний проєкт музикантка назвала ONUKA.

У шкільні роки у Києві Ната закінчила музичну школу зі спеціалізацією на фортепіано, як її матір — теж музикантка та викладачка музики. Також в юності вона освоїла флейту та скрипку.

З дитинства вона багато виступала у складі колективів фольклорного напрямку. У підлітковому віці захопилася електронною музикою. 2002 року приєдналася як солістка до гурту «Tomato Jaws», який створив її старший брат Олександр. Наталія співала з ними майже 10 років, на той час це був один з перших популярних українських гуртів, що грав електронну музику. 2013 року вона розпочала роботу над своїм власним проєктом — гуртом ONUKA, у якому прагнула поєднати два свої найбільші захоплення — електронну та українську народну музику.

ONUKA

У новому гурті Ната Жижченко виступала у ролі вокалістки, авторки текстів, грала на окарині, сопілці, кількох перкусійних інструментах. Клавішні партії та бек-вокал виконувала Дарина Серт, ударні — Марія Сорокіна. До основного складу також входив Євген Йовенко, який грав на бандурі. Композитором, саунд-продюсером та артдиректором гурту став Євген Філатов, на той час фронтмен «The Maneken».

Альбоми

Навесні 2014 року гурт випустив дебютний мініальбом «Look» з п’ятьма композиціями. Альбом сколихнув українські музичні чарти і став помітною подією у вітчизняній молодіжній культурі.

  • «ONUKA» — перший повноцінний альбом, що став доступним слухачам восени 2014 року. Свіже незвичне звучання електронної музики у поєднанні з сопілкою, бандурою та трембітою стало візитівкою гурту ONUKA.
  • «Vidlik» — ще один мініальбом, випущений 2016 року до 30-річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія для Наталії Жижченко дуже особиста тема, адже її батько був одним з ліквідаторів наслідків аварії. До запису пісень долучився рівненський симфонічний оркестр Brevis, в окремих треках задіяні непересічні музичні інструменти — наприклад, традиційний старовинний бугай та малопоширений електронний терменвокс, на якому грають не торкаючись поверхні.
  • «Mozaïka» — другий альбом також сповнений символізму та цікавих поєднань. У записі однієї пісні взяв участь французький музикант, співзасновник гурту Deep Forest, що грає електронну музику з фольклорними мотивами, Ерік Муке.
  • «KOLIR» — третій альбом у створенні якого взяв участь також колектив гурту ДахаБраха.

Вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року для більшості українців розділило життя на до та після, нова реальність змусила переосмислити усталені цінності та плани на майбутнє.

Наразі учасники гурту виступають на благодійних концертах, щоб підтримати збори на користь ЗСУ та займаються волонтерською діяльністю. В одному з інтерв’ю Наталія Жижченко зізналася, що у майбутньому не уявляє себе на сцені — музикантка планує присвятити свій час та енергію проєктам, спрямованим на збереження культурної спадщини Чернігівщини — батьківщини її діда. Після закінчення війни вона мріє відродити майстерню народних інструментів.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика