Сім дієвих порад, які допоможуть привчити дитину до музики

Музика

Музика — гарний помічник у різних життєвих ситуаціях. У ній — усе багатство навколишнього світу. Але чомусь у житті одних людей музика присутня майже на кожному кроці, а інші обмежуються періодичним прослуховуванням популярних пісень на радіо. Багато в чому це залежить від батьків. Саме вони знайомлять дитину з музикою, привчають малечу отримувати задоволення від її прослуховування та формують гарний смак. Як же привчити доньку чи сина до гарної музики? Насправді, якщо почати вчасно, це зовсім не важко. Ми підготували кілька дієвих порад для батьків.

№1. Починайте заздалегідь
Привчати малюка до музики треба ще до його народження. Добре, якщо батьки люблять прослуховувати класичну музику, відвідують концерти ансамблів, хорів, окремих виконавців, вокалістів, якщо майбутні мама або тато грають на музичних інструментах. Тоді їм просто нічого не доведеться змінювати. Але якщо це не так, пам’ятайте, що вагітність — прекрасний час для створення нових звичок. З п’яти місяців плід уже добре розрізняє звуки навколо, тому треба прискіпливо ставитися до відбору творів для прослуховування. До речі, немає ніякої необхідності прикладати навушники до живота.

№2. Колискова та класика
Відразу після народження малюка мама може привчати його до колискових. Колискова — це не тільки приємні емоції для дитини та мами, вона може стати ритуалом, який позбавить від проблем з вкладанням у ліжечко. Окрім маминої колискової, найменшим меломанам рекомендовано ненадовго вмикати класичну музику (наприклад, по 20 — 30 хв. двічі чи тричі на день).

№3. Цікаві пісеньки
Коли дитинка підросте і почне цікавитися не лише музикою, а й текстом, приходить час для цікавих дитячих пісеньок. Найкраще прослуховувати їх разом, а згодом розучувати та співати всією родиною. Пісеньки для малечі можна слухати зранку під час зарядки. Вони допоможуть вивчити букви та цифри, а ще без них неможливо уявити жодне свято. Наприклад, пісні про тата з порталу «Пустунчик» піднімуть настрій усім, якщо заспівати їх йому на День народження або на День батька.

№4. Збираємось на концерт
Жива музика на концертах — це зовсім інші емоції та найкращі умови для сприйняття. Таке знайомство з музикою обов’язково вплине на подальше ставлення до неї. Звісно, трирічний непосидько навряд чи висидить двогодинний концерт, а півгодини йому цілком вистачить для отримання вражень. Перед походом необхідно підготувати дитину заздалегідь, пояснивши, що у залі не можна нікому заважати. Добре вдома погратися у концерт, вивчаючи правила поведінки.

№5. Заняття музикою
Віддати дитину до музичної школи чи організувати заняття з педагогом удома неважко. До того ж, це знадобиться не лише у тому випадку, якщо Ви бажаєте, щоб малюк виріс музикантом. Гра на музичному інструменті та уміння правильно обирати музику ще нікому не завадило. 

№6. Вона завжди з нами
Намагайтеся бути прикладом. Влаштовуйте родинні прослуховування, вмикайте музику удома частіше, підберіть спеціальний плей-лист для подорожей на авто, для пікніку і т.д.

№7. Правила безпеки
Пам’ятайте про гучність, у дітей чутливий слух. Також не варто постійно використовувати музику у якості фону. Коли вона практично не вимикається, то не сприймається дитиною. Музичні твори потребують уваги та поваги.

Починати заняття музикою у ранньому віці краще за все у ігровій формі. Важливо викликати у дитини бажання займатися, а не примушувати. Інакше ефект буде протилежним.

Під час прослуховування обов’язково спостерігайте за тим, як дитина реагує на той чи інший твір. У кожного — свій смак.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика