Музичне навчання, незалежно від того, який саме фах ви обрали, передусім є важким, сповненим відкриттів шляхом. Тому важливо правильно обрати наставника, який не тільки допоможе отримати знання, але й зробить цей процес комфортним.
Крок перший. Визначаємося із напрямком освіти
Важливо знати, яку саме освіту ви або ваша дитина хочете отримати. Світ музики – складний і багатогранний. Можна навчатися грі на якомусь інструменті, вокалу, диригуванню, композиторській справі, тощо. Також отримати можна фах звукорежисера, тощо. Тому, для початку, буде чудово, якщо ви матимете хоч приблизне уявлення про бажану професію.
Від цього залежить, чи зможете ви взагалі займатися з репетитором, адже є багато напрямків, для яких треба відвідувати саме музичну школу, а далі – вищі навчальні заклади. Репетиторство вдома стане прекрасним рішенням для людей, які з різних причин не можуть ходити на уроки.
Порада: якщо вам просто цікаво, або музика є хобі, обирайте прості напрямки, які завжди приносять радість і користь – гру на простих інструментах або вокал. Які інструменти можна освоїти вдома? Узагалі-то, всі, крім органу. Але зручніше за все з репетитором займатися на:
- Скрипці;
- Піаніно чи синтезаторі;
- Невеликих духових інструментах (сопілка, флейта, тощо);
- Гітарі;
- Ударних інструментах (наприклад, бонго).
Не обов’язково одразу купувати новий та дорогий інструмент чи обладнання (таке, як мікрофон чи програмне забезпечення на комп’ютер). Ви можете спробувати в рамках одного уроку на знарядді, яке легко взяти в оренду. Перші кроки в музиці не завжди такі, якими ми їх уявляємо. Іноді ми хочемо одного, а насправді маємо хист до іншого. Лише досвід та вмілий учитель допоможуть правильно визначити нахильності й талант.
Крок другий. Шукаємо ментора
Вчитель для домашніх занять має бути не тільки професіоналом, але й уміти в короткий час зрозуміло викладати. Уроки тривають 1-2 години, тому навіть геніальний музикант за цей час не зможе навчити аматора, якщо не буде вміти передавати знання.
Крім того, вам важливо одразу ознайомитися з методикою викладання конкретного спеціаліста. Якщо вам не до вподоби інтенсивне навчання та занадто суворий підхід, це краще уточнити одразу. Поцікавтеся програмою, за якою ментор буде викладати: якщо в уроці занадто багато або мало матеріалу, можна це обговорити. Також зразу питайте, скільки часу та уроків займе базова освіта.
Порада: обирайте викладача, який підходить вам не тільки за резюме, але й за характером. Іноді навіть гендер може завадити комфортному навчанню. Довіряйте власній інтуїції та не соромтеся відмовляти вчителю, який не до вподоби. Не поспішайте обирати першого-ліпшого репетитора. Попросіть зачекати пару днів та побачтеся з іншими фахівцями, і лише на основі знайомства з кількома вчителями зробіть вибір.
Часто репетитори пропонують інструменти чи обладнання для оренди, якщо ви не маєте свого. Така пропозиція досить зручна, адже ви будете навчатися під наглядом власника, тому не виникне питань чи звинувачень, що ви щось зламали. Коли упевнитесь, що обрали правильний інструмент, зможете купити власний для постійних занять та гри у власне задоволення.
Навчання з репетитором може стати яскравим та легким, якщо приділити пошуку ментора не тільки достатньо часу, але й старання. Намагайтеся не надто опиратися не тільки на заслуги та вміння вчителя, але й на власні відчуття, характер. Репетитор, який не тільки вміє викладати, але й буде вам приємним співрозмовником, зможе навчити більшому. Бажаємо вам легкого та цікавого шляху в музиці!
Немає коментарів