Чому люди й досі слухають музику на платівках?

Останнім часом на ринку продаж музики відбуваються на перший погляд дивовижні речі – вперше з 2011-го року продажі музики на фізичних носіях принесли музикантам більше прибутку. аніж продажі в інтернеті. В часи, коли за невелику суму грошей можна отримати доступ буквально до всієї актуальної музики за підпискою на стрімінгових сервісах на кшталт iTunes, Google Play, Spotify та ін., СD та платівки коштують меломанам з усього світу майже 400 мільйонів доларів.

Вінілові платівки в сучасному світі

Не менш цікавим є те, що продажі СD продовжують падати, коли водночас продажі вінілу зростають. Тож спробуємо розібратися у причинах цього явища, бо це вже не випадковий збіг, а справжній тренд, тенденція – з кінця 80-х музика на платівках знов стала затребуваною.

Продаж вінілових платівок

Найпопулярніші артисти епохи інтернету продовжують випускати свої альбоми на платівках. Це може бути Daft Punk, Кендрік Ламар, або Биллі Айліш. І робиться це не для декількох діджеїв, або заради колекціонерів, ні. Важливо підкреслити, що явище це не обмежується сучасними артистами.

Вініл дає можливість послухати The Beatles, Pink Floyd або Creedence Clearwater Revival в тому вигляді, в якому вони й були записані, Без «перекладу» на цифру та назад. Це – справжня можливість для відданих меломанів подорожувати часом.

Перше, що зазвичай відзначають поцінювачі вінілу – особливе звучання. Його характеризують як «безперервне» та «лампове», підкреслюючи аналогову природу запису, в той час як будь-яка музика в цифровому форматі не є цільною, а складається з умовних «точок», щільність яких й корелює з якістю звучання. Також особливого шарму надає механічний процес програвання – зчитування борозенок за допомогою спеціальної голки, що надає звуку додаткові вібрації.

По-друге, платівка має неабияку колекційну цінність. Одного разу придбавши її, ти назавжди будеш її власником, в той час як фонотека зі стрімінгу просто випарується, якщо ти не пролонгуєш підписку. До того ж кожна сучасна платівка – це майже витвір мистецтва. Є різнокольорові вініли, є прозорі, із доданням усілякої усячини, тощо.

Оформлення конвертів, супроводжуючих матеріалів та буклетів на голову вище, аніж у тих же СD. Тобто платівка дарує вдвічі більше задоволення, окрім аудіального ще й естетичне. Програвач та полиця з вінілами можуть самі по собі стати виразною та яскравою частиною інтер’єру.

З вищесказаного випливає, що покупка вінілів – це ще й хобі, яке може стати супутником меломана на все життя. Адже окрім платівок (колекціонування як нових, так і раритетних екземплярів — це цілий світ), потрібно буде забезпечити й технічні засоби – від програвача та колонок до голки та душу (так-так, платівки навіть миють спеціальним засобом). Вініломан зі стажем може мати декілька програвачів, що будуть по-різному налаштовані.

Вінілові платівки

Також є досить неочевидна причина для фанатів скупати фізичні носії улюблених виконавців. В наш час, коли музику можна слухати безкоштовно, або за невелику суму за підпискою артисти знаходяться в досить складному становищі. Так, вони не голодують, але й їхні прибутки від продажу прав на музику залишаються мізерними, бо, наприклад, AppleStore забирає собі сімдесят відсотків суми, студії отримують двадцять, а виконавцю дістається лише десять.

Тобто, купуючи музику безпосередньо у артистів, слухачі мають змогу підтримати їх більш діяльно. До того ж змінюється і ставлення до музики, повертається розуміння, що перед слухачем справжній витвір мистецтва, що потрібно слухати з початку і до кінця, а не перемикати кожен трек на двадцять секунд заради приспіву.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика