Методика гри на класичній гітарі

Вибір інструмента, стільця.

гітарний каподастрПочатковий етап навчання гри на гітарі в сучасній методиці мало освітлений, ще менше про це згадується в старовинних збірниках. Розглядаючи цю проблему, варто звернути увагу на те, що гра на гітарі на кожному віковому етапі передбачає використання певного розміру інструменту. При виборі інструмента, слід враховувати, що дитина у віці 5-8 років потребує гітарі розміру 1/4 (у разі відсутності подібного інструменту можна використовувати гітару розміру 1/2 з застосуванням каподастра на II і III ладах). У цьому випадку основна настройка інструменту буде орієнтована на V лад, тобто перша струна на V ладі відповідатиме ноті МІ, друга – ноті СІ і т.д. Це необхідно для правильного натягу струн.

стілець для гітариДуже важливо підібрати стілець необхідної висоти. У всякому разі, при посадці, коліна дитини не повинні “дивитися” в підлогу, це обов’язково станеться при використанні високого стільця і, як результат, відбудеться зісковзування інструменту вниз, що потребує додаткових зусиль музиканта в утримуванні інструменту. Таким чином, стегно повинно бути паралельно підлозі, і досягти цього можна вибором меншого по висоті стільця або підпилявши ніжки нормального, звичайного стільця до необхідної висоти. Стілець повинен мати рівну поверхню з тканинним покриттям і з легким внутрішнім паралоновим прошарком (використання жорстких кухонних табуретів не доцільно, так як навіть недовгі заняття на такому стільці викличуть цілий ряд хворобливих відчуттів у дитини).

Дитина 8-10 років потребує інструменту 1/3 з використанням каподастра на II, III ладу, як говорилося раніше. Надалі можна відмовитися від використання каподастра (з 10-12 років) і потім поступово переходити на стандартну, “повну” (“цілу”) гітару.

У всіх випадках, описаних вище, висота підставки повинна бути встановлена ​​на рівні II, III поділок (12-14 см. в районі п’яти і 15-17 см. в районі носка стопи). Вкрай не бажано використовувати для дитини великий стілець і підставку, фіксовану на максимальній висоті, тому що в цьому випадку права нога по відношенню до лівої знаходиться в надмірному віддаленні (занадто опущена вниз). Внаслідок чого не може бути точкою опори для інструменту, в результаті дитина занадто нахиляється вперед, інтуїтивно бажаючи утримати вислизаючий інструмент, що в корені змінює основну, правильну посадку. А на фото зліва ви бачите один з сучасних варіантів заміни стільця – гітарну подушку. Сучасні методисти пропагують її використання у зв’язку з відсутністю викривленням хребта під час гри, тобто постава музиканта більш природня, що важливо для здорового фізичного розвитку маленьких гітаристів – дітей молодшого шкільного віку, організм яких інтенсивно розвивається та формується.

Викладач повинен вибрати інструмент з урахуванням вікових особливостей дитини, щоб перейти до роботи над посадкою і постановкою рук.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика