Гурт TVORCHI

У середині грудня минулого року на фіналі Національного відбору на Євробачення переміг тернопільський гурт TVORCHI. 13 травня 2023 року вони представлятимуть Україну на пісенному конкурсі, що відбудеться у Ліверпулі. Що відомо про цих музикантів, та чим вони змогли вразити журі?

Історія гурту та цікаві факти про учасників

TVORCHI — відносно новий гурт, їхній перший сингл з’явився у травні 2017 року.

Андрій Гуцуляк та Джеффрі Кенні познайомилися у студентські роки. Андрій просто підійшов до Джеффрі на вулиці, щоб попрактикуватися у розмовній англійській. Виявилося, що у хлопців багато спільного — вони обоє були студентами фармацевтичного факультету Тернопільського медуніверситету, але навчалися радше щоб догодити батьками ніж за покликанням, та прагнули створювати музику. Вже незабаром вони створили гурт.

 • Джеффрі Кенні приїхав в Україну з Нігерії заради навчання. Обираючи між Великою Британією, де живе його дядько з сім’єю, та Україною про яку майже нічого не знав, хлопець вибрав Україну — абсолютно нову для себе країну — аби мати повну свободу від впливу батьків.
 • У Джеффрі є брат близнюк, вони живуть у різних країнах, але постійно спілкуються в онлайні і мають теплі стосунки.
 • У підлітковому віці він брав участь у шкільному оркестрі, де розвивав вокальні навички, а також навчився грати на пікколо, барабанній установці, місцевих барабанах, на трубі, флейті. Зараз він вчиться грати на гітарі та синтезаторі.
 • Андрій Гуцуляк свій шлях у музиці у підлітковому віці, самотужки освоюючи комп’ютерні програми для створення електронної музики. Андрієва сім’я походила з с. Вільховець Тернопільської області, де у шкільні роки він проводив літо у бабусі з дідусем.
 • Його батьки наполягали на медичному університеті, і тому Андрій обрав фармацевтику, бо мав добрі оцінки з хімії. Хлопець підкорився бажанню батьків, але не працював за цією спеціальністю жодного дня, обравши у якості кар’єри музику.
 • Андрія та Джеффрі об’єднує глибоко творче сприйняття світу, впертість у досягненні цілей і бажання створювати нову музику, ділитися своїм мистецтвом зі слухачами.
 • TVORCHI досить швидко випускали кожен новий альбом, але це коштувало музикантам та усій команді великих зусиль, бо Андрій — страшенний перфекціоніст, для нього важливо досягти ідеального звучання і перевірити, як кожен трек буде відтворюватися у різних колонках та навушниках. Але результат завжди вартий зусиль, і фанати TVORCHI ніколи не бувають розчаровані.
 • Коли почалося повномасштабне вторгнення, рідні вмовляли Кенні поїхати з України. Нігерія має складну політичну історію и переживала війни, котрі на власні очі бачили батьки Джеффрі, тому вони дуже злякалися. Та музикант лише відвідав батьків, щоб заспокоїти їх, та повернувся. Він називає Україну своїм другим домом, і каже, що готовий захищати цей дім, якщо доведеться.

Творчість

Музика TVORCHI належить до жанрів поп та електронної музики. Тексти пісень написані англійською та українською мовами.
За 5 років спільної роботи у музичній царині Андрій та Джеффрі випустили 4 альбоми та кілька синглів. Їхні пісні потрапляли у топ українських музичних, хлопці багато їздили з концертами по Україні, виступали також і за кордоном, зокрема на благодійному концерті у Великій Британії. Випуску першого альбому передували два сингли, записані у 2017 році «Slow» та «You».

Альбоми:

 • The Parts (2018),
 • Disco Lights (2019),
 • 13 Waves (2020),
 • Road (2021).

Намагаючись додати до своєї музики національного колориту, TVORCHI пішли нетиповим шляхом — вже багато музикантів зверталися до фольклорних мотивів та народних музичних інструментів, а їм захотілося зробити щось оригінальне, суто своє, що вписувалося б у концепцію електронної музики. До треку «Broken Heart» з EP «Heart of Steel» вони інтегрували семпл композиції «Налетіли журавлі» Миколи Леонтовича.

Вийшла зворушлива, глибока та своєрідна композиція, що по-новому популяризує творчий доробок геніального композитора. TVORCHI сподіваються розвинути цю ідею у наступних своїх роботах, а уривок з треку «Broken Heart» звучить у віртуальному муралі, який вони відкрили у Києві на підтримку української ідентичності.

Зараз музиканти працюють над наступним альбомом, серед джерел натхнення для нього Андрій Гуцуляк називає кіберпанк та японську культуру.

2020 року TVORCHI вже виступали у фіналі Національного відбору, але журі їх не обрало. Цьогоріч вони виступили з дуже сильною піснею «Heart of Steel», присвяченою подіям війни, єдності та стійкості українців, і перемогли.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика