Музичні інструменти для дітей: робимо власноруч

Діти дуже чутливі до музики та постійно перебувають у русі. Тому їх легко зацікавити різними розвиваючими заняттями, які не тільки розважать, але й принесуть користь. Ми розкажемо, як легко та швидко виготовити вдома імпровізовані музичні інструменти. Вони стануть гарними іграшками та, може бути, відкриють малюкові шлях до серйозної музики.

Ударні інструменти

Такі іграшки зробити легше за все: просто підберіть вдома аксесуари та іграшки, які не б’ються та можуть видавати різні звук при контакті з іншими поверхнями. Наприклад, можна взяти залізні або дерев’яні тарілки, пластикові лотки та ланчбокси і стаканчики. За палички можуть слугувати бамбукові палички для азіатської їжі (вони екологічні та коштують копійки), або залізні ложки.

Ударні музичні інструменти для дітей власноруч

Цікавий факт: якщо покласти ложки одна в одну та стукати ними по будь-який поверхні, отримаєте не тільки особливий звук, але й справжній український народний інструмент.

Насипавши у пластикову баночку з-під дитячого харчування горох або горішки, отримаєте дитячий варіант перкусії. Експериментуйте, засипаючи в банку деталі різного розміру, фактури та кольору.

Також можна використати як реальний інструмент дошку для прання. Може, вона є у ваших родичів старшого покоління. Проводячи по хвилькам дошки різними речами, можна отримати цікаві звуки, які розвивають слух, пам’ять та мовлення, а також тактильні відчуття.

Ударні інструменти не тільки розважають дитину, але й допомагають їй відчувати ритм. Це корисно для розвитку координації, зокрема, під час навчання ходінню. Крім того, ці інструменти – дуже прості, принцип їх застосування може вловити навіть кількамісячна дитина. Недарма першими улюбленими іграшками всіх малюків світу стають брязкальця.

Духові інструменти

Цей «відділ» музики більш складний – не всі домашні предмети згодяться для духових інструментів. Але ви можете експериментувати та відкривати нові можливості знайомих вже речей. З чого почати?

Спробуйте подути в горлечко пляшки від ситра або дитячої води – згодяться посудити будь-якого розміру та з різних матеріалів. Звук може вийти різним – високим та низьким. Спостерігайте, які з них подобаються малюкові – це дозволить підібрати музику, яка йому до вподоби.

Мокрі пальці та вінця стаканів чи бокалів теж можуть творити дива: декому вдається створити з них цілі оркестри. Але нам не обов’язково гнатися за славою: достатньо показати дитині, яким цікавим є цей світ та як весело його пізнавати.

Використовувати домашні побутові предмети як джерело музики можна по-різному. Ми певні, що ви бачили деякі із вірусних відео, де батьки з дітьми грають, використовуючи скрипучі дверцята духових шафок, стукіт шухляд комоду, тощо. Ви можете навчати дитину як використовувати різні предмети у нестандартних ситуаціях, так і виховувати смак до музики.

Духові музичні інструменти для дітей власноруч

Не забувайте, проте, про безпеку. Зовсім малим діткам не треба показувати експерименти із скляним посудом, тощо. Використовуйте пластик та залізо, гладкі форми та прості конструкції, які не можуть нашкодити: стаканчики, ложки, трубочки для пиття.

Також зверніть увагу, що малим дітям не потрібно обирати такі іграшки, як глиняні та керамічні свистульки, тощо. Кращі варіанти – дерев’яні сопілки, барабанчики, маракаси, тощо. А іграшки із крихких матеріалів доцільніше залишити на потім.

Головне ж для дитини – час, проведений з батьками та людьми, яких вона любить. А музика допоможе малечі провести цей час не тільки весело, але й з користю. Тому використовуйте будь-яку можливість, щоб наповнити дозвілля радісним сміхом та креативним навчанням.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика