Режим дня і музична школа

Діти, які ходять на навчання до музичної школи, мають достатньо щільний графік, якщо порівнювати з однолітками, що обмежуються лише уроками у середній школы. Щоб не перенавантажувати малечу і зробити її навчання не лише ефективним, але й приємним, потрібно добре попрацювати над розпорядком дня. В цьому матеріалі ми дамо ціін поради батькам, які допоможуть дитині встигати все й не перевтомлюватися.

Складаємо правильний графік дня для дитини

Розбираємося з режимом дня

Правильно спланований розпорядок дня важливий для усіх без виключення дітей, які б заняття вони не мали. Ретельно розпланований день дозволяє відчувати спокій, тому що спланованість подій виключає тривогу та стреси від неочікуваних навантажень. Тому вам потрібно відрегулювати розпорядок дитини ще до початку навчання у музичній школі. Як же це краще зробити?

Перш за все, зверніть увагу на темперамент та звички дитини: уже в малому віці помітно, «сова» ваша мала чи «жайворонок». Оберіть такий графік занять, який би не порушував звичок ані родини, ані дітей.

Уже потому потрібно подумати, як у цей графік більш органічно та м’яко вписати заняття у музичній школі. Чим більший рівень мотивації та зацікавленості матиме школяр у заняттях музикою, чим менше його будуть залякувати, вимагати та тиснути, тим легше піде навчання у цілому. Дитині самій має бути цікавим те, тич вона займається, примус же навпаки – відіб’є будь-яке бажання щось робити та навчатися.

Практичні поради з вибору уроків

  • Обирайте музичну школу, до якої буде простіше за все доїхати, а у перспективі — щоб дитина могла самостійно прийти на урок та повернутися. Якщо можливо, знайдіть школу у пішій доступності від дому чи навчального закладу: шлях до неї буде гарним відпочинком на свіжому повітрі.
  • Обговоріть із учителем особливості вашої дитини: декому комфортніше займатися якомога раніше, а іншим простіше повноцінно відпочити від середньої школи, щоб потім з головою поринути у світ музики.
  • Чим старша дитина, тим більше навантаження на неї у школі та в музичному класі. Намагайтеся не вимагати від школяра високих оцінок з усіх предметів. Краще орієнтуйтеся на загальний стан справ та знання. Також не треба постійно вимагати занять на інструменті, перевтома вкрай негативно впливає на здоров’я та успіхи дитини у навчанні.

Діти і навчання музикою

В усьому потрібна звичка

У перші місяці занять дитині буде важко підлаштуватися під усі вимоги. Саме тому приготуйтеся до того, що певна кількість домашньої роботи буде не виконана, а дитина захоче відпочивати частіше. Будьте терплячими до ваших дітей та допомагайте звикнути. Коли пройде процес звикання, ви обов’язково помітите ріст ефективності.

Також у перші роки навчання досить змотивована дитина може свідомо обирати лише ті заняття, які їй подобаються, ігноруючи інші. Допоможіть знайти баланс. Коли нові види діяльності стануть так би мовити рутинними, малеча зможе більш легко займатися всім, чим потрібно, не перекручуючи графік та встигаючи робити усе необхідне.

Музика — творчість і непоганий психологічний тренер, вона повинна допомагати дитині звикнути до світу, отримати корисні навички і розкрити свої таланти. Ніколи не силуйте дитину, знаходьте час на відпочинок і все буде добре! У будь-якому графіку має знайтися місце для душевної розмови та обіймів, а потім уже — для всього іншого. І не забувайте, що музика обов’язково позитивно вплине на формування характеру та особистості вашої дитини.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика