Гармонійний розвиток дитини з перших років її життя – важка, але дуже важлива задача усіх батьків. Не останню роль у вихованні та освіті малечі грає музика. Вона дає змогу не тільки давати нові знання, але й активно розвивати емоційну сферу життя. Тому потрібно не забувати про музику як у побуті, так і в процесі виховання.
Користь музичної освіти для загального розвитку
Доведено, що малята чують та можуть сприймати музику, ще навіть не народившись. Дослідження стверджують: мами, які слухають музику чи співають вагітними, допомагають плоду відчувати свою присутність, заспокоюють його, допомагають нервовій системі розвиватися правильно.
Якщо навіть в утробі матері немовля може сприймати музику та мати від цього практичну користь, то не можна нехтувати цим заняттям, коли дитина вже народилася. Колискові не тільки заспокоюють малят, а ще й допомагають розвивати слух, навчатися розрізняти слова та емоції у спілкуванні. Музика здатна нормувати пульс та дихання.
Вважається, що дітей можна навчати грі на музичному інструменті, коли вони вже можуть з комфортом його тримати чи розміститися біля нього, тобто не раніше, ніж 5 років. Не потрібно поспішати з цим, адже тіло має розвинутися, суглоби та м’язи – бути готовими до навантаження. Так само і нервова система має бути підготовлена до навантажень, а дитина – сприймати сам процес освіти.
Музика гарно розвиває пам’ять, слух та зв’язне мовлення. Ці навики будуть корисними не тільки у шкільному навчанні, але й у житті так само. Процес навчання музиці або співу розвиває у дитини цілеспрямованість, вчить розділяти складну задачу на ряд простих та послідовно їх виконувати. Також, що важливо, музика навчає не здаватися, самостійно виправляти допущені помилки.
Роль музичної освіти для психіки дитини
Перш за все, музика та спів прививають гарний естетичний смак, розвиваючи уяву, пам’ять та здатність мислити абстрактно. Це важливо для навчання, причому і для гуманітарного, і для технічного напрямків.
Розвиток моторики підвищує емоціональну стабільність, а послідовне досягнення успіху в задачах, що поступово ускладнюються, привчають дитину до того, що вона успішна і в інших сферах.
Діти, які займаються музикою, менш схильні до психічних проблем чи розладів, вони рідше хворіють на депресію, мають менше комплексів, ніж ровесники, які не вибрали це хобі. Музика та спів розковують, дають неабияке задоволення. Тому ці заняття рекомендовано для покращення стану ментальних хвороб.
Якщо дитина відвідує музичну школу чи займається індивідуально, то рано чи пізно буде брати участь у публічних виступах чи концертах. Це загартовує, допомагає долати страх перед аудиторією, тренує розкутість. І це далеко не всі переваги музичного виховання.
Яку музичну освіту вибрати для дитини?
Перш за все, залиште право на остаточний вибір стосовно музичної освіти за дитиною. Тоді заняття дійсно будуть приносити користь та радість. Ваш обов’язок – допомогти вибрати, розказати про різноманітність музичних інструментів та напрямків.
Не опирайтеся на гендерні стереотипи. Не буває «дівочих» чи «хлопчачих» інструментів. Дозвольте дитині орієнтуватися на свій смак – не одне покликання від бога було загублено забороною батьків через безглузді забобони.
Намагайтеся підтримувати малюка. Шлях музичної освіти буває важким, всі допускають помилки чи терплять невдачі у процесі, але всі можна виправити. Музика дозволить не тільки розвинути дитину, але і подарувати їй емоції, гарний відпочинок від шкільних буднів лише тоді, коли це буде до смаку самим маленьким музикантам чи співакам.
Не опирайтеся лише на оцінки чи обов’язкову користь – часто найбільш актуальні навики отримуються спонтанно, коли дитина відчуває себе розкутою, знає, що її вибір поважають та може просто імпровізувати. Бажаємо вам натхнення та терплячості!
Немає коментарів