Що почитати: 6 біографій відомих музикантів

Біографії відомих музикантів — джерело натхнення та підтримки для тих, хто займається музикою, та захопливе читання для широкої аудиторії. Історії життя видатних митців дуже цікаві, адже це неординарні люди, котрі не вписуються у рамки та змінюють світ навколо своєю творчістю.

Біллі Айліш

Едріан Беслі «Біллі Айліш: неофіційна біографія»

Біллі Айліш здається ще надто молодою для цілої біографічної книжки, та її досягнення вражають. Шлях від сором’язливої дівчинки-підлітка, котра співала на самоті у власній кімнаті, до однієї з найвідоміших співачок та музиканток сьогодення та наймолодшої лауреатки «Ґреммі» (має вже 9 цих престижних статуеток!) — історія дійсно гідна книжки або екранізації на Netflix.

Ані кар’єра, ані особисте життя юної артистки не були і не є безхмарними. Вона зіткнулася з багатьма проблемами, притаманними її поколінню, а також боролася проти застарілих та дискримінаційних неписаних законів шоу-бізнесу. Проте, як Біллі долала кризи на своєму шляху, про її талант та наполегливу працю — про все, що б ви хотіли знати про цю музичну зірку, читайте у книзі Едріана Беслі.

Оксана Лущевська «Леонтович від А до Я»

Дивовижне ілюстроване видання від «Видавництва Старого Лева» з ілюстраціями Христини Валько призначено для юних читачів 9-12 років, та може зацікавити і більш зрілих поціновувачів творчості композитора.

Автор найвідомішої у світі різдвяної мелодії був також і звичайною людиною, мав родину і захоплення окрім музики. Також Микола Леонтович був громадським діячем, обстоював ідею незалежної української держави після розпаду Російської імперії, працював на уряд УНР. «Щедрик» далеко не єдине його досягнення у музиці — композитор встиг провести велику етнографічну роботу по збиранню старовинних народних пісень, багато з них збереглися саме завдяки йому. Безліч цікавих факів, з яких складається об’ємний портрет Миколи Леонтовича, наводить у цій книжці Оксана Лущевська.

Марк Блейк «Фредді Меркюрі. A King of Magic»

Ім’я Фредді Меркюрі певно таке ж відоме у світі, як музичний мотив «Щедрика» — важко знайти людину, що про нього не чула. В той же час у його загальнодоступній біографії досі повно пробілів у тих моментах, що стосуються його особистого життя, стосунків з іншими учасниками Queen та хвороби, що врешті-решт призвела до його смерті.

Книга Марка Блейка — це документальне дослідження та спроба проаналізувати феномен Фредді Меркюрі — абсолютно дивовижної людини з рідкісним голосом із діапазоном у чотири октаві, унікальним творчим талантом та нетиповим баченням світу.

Василь Шевчук «Страсті за Миколаєм»

Василь Шевчук — автор захопливих історичних романів, заснованих на біографіях визначних діячів української культури. Одним з найкращих у його доробку є роман «Страсті за Миколаєм», присвячений життю та творчості композитора Миколи Лисенка. Написана наприкінці 1980-х, книга вже двічі перевидавалася, востаннє у 2021 році. Це видання доповнене історичною довідкою щодо основних подій біографії композитора.

Варто зважати на те, що «Страсті за Миколаєм» — це художній роман, де автор доповнює реальні факти вигадками заради сюжету та розкриття персонажів. Та письменник провів колосальну підготовчу роботу з історичними джерелами і передав у романі правдивий контекст складної та суперечливої епохи, на яку припали роки життя Миколи Лисенка.

Джим Моррісон

Денні Шуґерман, Джеррі Гопкінс «Звідси ніхто не вийде живим. Найкраща біографія Джима Моррісона»

Біографії непересічних особистостей часом важко досліджувати через величезну кількість пліток та відвертих вигадок, але вони перетворюються на книжки, від яких важко відірватися. Саме такою є нова біографія Джима Моррісона, написана у співавторстві Денні Шуґерманом та Джеррі Гопкінсом.

Нон-фікшн видання, засноване великою мірою на інтерв’ю з людьми, котрі добре знали музиканта за життя, читається легко, наче художній роман. З різноманіття голосів та вражень постає дійсно багатогранна, суперечлива, яскрава особистість, не ідол рок музики 1960-х (яким він безперечно також був), але жива людина з бунтівною душею, природнім магнетизмом та видатним поетичним талантом.

Роман Горак «Журавлі відлетіли… Есеї про Квітку Цісик та її рід»

Зірка української діаспорянської музики, одна з найвидатніших українських співачок ХХ століття, котра побувала на Батьківщині лише один раз за життя, проте зачепила серця мільйонів слухачів по всьому світу. Вона народилася в родині українських емігрантів, знанням мови, любов’ю до народних пісень та рідної культури завдячувала батькам. Тому для розуміння феномену Квітки Цісик важливо дослідити історію її родини, цей ланцюжок із гордих, патріотичних і талановитих людей, що врешті призвів до появи цієї дивовижної співачки.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика