Історія гурту Океан Ельзи

Океан Ельзи — один з найбільш відомих у світі, а також найстаріших сучасних українських гуртів. Майже ровесник Незалежності, цієї осені (12 жовтня — офіційна річниця заснування) легендарний гурт відзначить 29-річчя. Як змінювалася творчість Океану Ельзи за такий тривалий час та яким чином він вплинув на становлення новітньої української музики?

Склад гурту

Далекого 1994 року 19-річний студент-фізик Святослав Вакарчук познайомився з гуртом «Клан тиші», який щойно втратив вокаліста (той не міг приділяти достатньо часу музиці через навчання). Влітку вони почали репетирувати разом, а взимку вирішили створити новий гурт, який назвали Океаном Ельзи. Тож окрім із гурту «Клан тиші» до нового перейшли:

  • Павло Гудімов (гітара),
  • Юрій Хусточка (бас-гітара),
  • Денис Глінін (ударні).

Вже восени вони зробили перші студійні записи всі разом, а у січні 1995 року дали перший концерт як гурт Океан Ельзи — просто неба перед Львівською оперою. Розказують, що послухати молодих музикантів зібралося 7000 людей. Так розпочався шлях легенди.
Згодом за майже 30 років існування склад гурту неодноразово змінювався.

Двоє з чотирьох перших учасників на початку 2000-х пішли, щоб працювати над сольними проєктами. Однак розрив був мирним, музиканти зберегли теплі стосунки і з вдячністю згадують про час, коли працювали разом. Наразі до складу гурту все ще входить незмінний фронтмен, автор музики та пісень Святослав Вакарчук, а також ударник Денис Глінін, решта учасників приєдналася до них після 2004 року:

  • Денис Дудко на бас-гітарі,
  • Мілош Єліч на клавішах,
  • Владімір Опсеніца на гітарній партії.

Впливи

У випускному класі Святослав Вакарчук на рік їздив на навчання за обміном до Канади, там захопився класичним західним роком — The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd та Queen — привіз багато їхніх записів на касетах. Саме ця музика найбільше вплинула на творчість Вакарчука в майбутньому. Серед українських музикантів він музикантів він особливо відзначав Андрія Кузьменка и гурт Скрябін — саме з ними в життя Святослава прийшла музика нової хвилі. Вже по смерті Кузьми Вакарчук розказав у інтерв’ю, який величезний вплив на нього мала творчість Скрябіна: «Океан Ельзи виріс на їхніх піснях».

Так, спираючись на плечі велетнів світової та вітчизняної музики Океан Ельзи виріс і розвинувся у абсолютно самостійний впізнаваний феномен, і настав час, коли на його творчості виховувалося молоде покоління музикантів. Львівський гурт вкотре довів, що українська музика може бути автентичною, сучасною та комерційно успішною. Про великий вплив на формування своєї творчості саме «океанів» говорить більшість українських естрадних музикантів покоління Христини Соловій та Монатіка.

Цікаві факти

  • Назва гурту завжди викликала багато питань, та її походження досить прозаїчне. У пошуках яскравої назви, яка б добре запам’ятовувалася та подібно звучала різними мовами, хлопці зупинилися на слові «океан». Гарно, але саме по собі воно було надто загальним і водночас надміру пафосним. Тоді вирішили додати до нього жіноче ім’я, бо здалося гармонійним, щоб у назві чоловічого гурту було саме жіноче ім’я. Так народився Океан Ельзи.
  • Від початку існування гурту «океани» ухвалили правило, згідно якого вони не братимуть участі у жодних конкурсах та подібних заходах, де присутній елемент змагання. Це рішення прийшло після одного невдалого фестивалю, та згодом стало філософією гурту.
  • Серед першого складу гурту не було жодного професійного музиканта — усі учасники були студентами технічного або економічного профілю. Вже згодом, вирішивши пов’язати свої кар’єри з музикою, вони набували необхідних навичок самотужки.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика