МАСО «Слобожанський»: історія унікального оркестру

Для людей, не особливо знайомих із світом музики, оркестр може бути або чимось незрозуміло-пафосним, або геть нудним. Але обидва варіанти неправильні. Звісно, великі колективи із потужними струнними та духовими секціями не можуть не звучати піднесено та навіть пафосно, але сучасні оркестри вразять вас не тільки цим. Щирість, сконцентрованість почуттів та захоплива глибина мелодії – ось чим «беруть» ці гіганти.

Молодіжний Академічний Симфонічний Оркестр «Слобожанський» – гарний приклад того, як великий колектив може грати складну, красиву музику так, що буде зрозуміло кожному. А ще – бути не дуже академічним в плані доступності слухачу.

Старт

Історія унікального оркестру починається з 1993 року. Уявіть, це один із найскладніших періодів становлення незалежності країни, більшість людей, у тому числі й митців, думають лише про те, щоб заробити та вижити. А на базі Харківського національного університету мистецтв ім.. І. П. Котляревського у цей час організовують перший професійний молодіжний оркестр. До цього часу він – єдиний у своєму сегменті.

Харківський молодіжний оркестр "Слобожанськи"

Оркестр розвивається, в основному, на ентузіазмі студентів та молодих спеціалістів, енергії музикантів та зі сприянням небайдужих українських митців.

Цікаво, що у складі з самого початку були не тільки харківські музиканти, але й талановита молодь з усієї країни. Серед них – чимало лауреатів національних та міжнародних конкурсів. Саме тому з самого старту оркестр зміг узяти неабиякий рівень, виконуючи чи не всі відомі шедеври світової класики.

У 1994 році в датському Копенгагені МАСО «Слобожанський» визнали кращим молодіжним оркестром даного класу у Європі.

Розвиток

Копенгаген, який підкорили лише через рік після заснування, став для музикантів колективу лише першою сходинкою до слави. Поступово відвідуються численні конкурси, журі та слухачі яких відзначають вражаючий рівень «Слобожанського»:

  • Міжнародний музичний фестиваль «Музика – наш спільний дім»;
  • Міжнародний фестиваль музики «Харківські асамблеї»;
  • Міжнародний конкурс молодих піаністів ім.. В. Крайньова;
  • Фестиваль «Дні Нюрнберггу в Харкові»;
  • Конкурс Фонду молодих обдарувань та ін..

Оркестр грав у багатьох країнах Європи та світу, а також співпрацював із музикантами та виконавцями із різних країн. Як бачимо, чимало міжнародних конкурсів проведено саме у Харкові, а це свідчить про вклад МАСО в розвиток мистецького та культурного життя міста та України в цілому.

За вагомий вклад в культурний розвиток країни оркестр отримав статус академічного, це відбулося в 2008 році.

МАСО "Слобожанський" висупає разом з ТНМК

Наразі

МАСО «Слобожанський» є унікальним оркестром не тільки тому, що тут зібралися таланти, професіонали та ентузіасти. В ньому панує дійсно молодіжний дух цікавості, любові до життя та експериментів, вдало поєднаний із серйозним ставленням до творчості. Це дає «Слобожанському» змогу створювати унікальне звучання, яке вражає і серйозних академічних профі, і естрадних виконавців.

Оркестр виступає як на різних фестивалях або тематичних концертах, так і з зірками, неважливо, це соло-музиканти або сучасні співочі колективи. Якщо вам хочеться оцінити високий рівень даного унікального колективу, рекомендуємо проглянути такі записи:

  • Виступ із солістом-скрипалем Валерієм Соколовим.
  • Великий концерт із гуртом ТНМК «Симфо хіп-хоп».

Ці два різні за своїм стилем, але однаково вражаючі звучанням записи ви легко зможете знайти в Мережі. А ще почути МАСО «Слобожанський» можна почути вживу, вони часто дають виступи як в рідному Харкові так і в інших містах України. Насолоджуйтеся українською музикою та відкривайте нові імена нашої сцени!

Залишити коментар

Яндекс.Метрика