Монтсеррат Кабальє

Кабалье Монтсеррат (1933) — найвідоміша іспанська оперна співачка, виконавиця ста двадцяти п’яти оперних партій. Кавалер католицького ордена Доньї Ісабель і Хреста Командора мистецтв і літератури. Є послом Миру, Послом доброї волі ЮНЕСКО. За добродійну діяльність і допомогу в розв’язанні екологічних і гуманітарних проблем їй присуджено звання почесного доктора Політехнічного університету Валенсії і Російського хіміко-технологічного університету ім. Д. І. Менделєєва.

Біографічні данні

Кабальє дебютувала на професійній оперній сцені 17 листопада 1956 р., виконавши партію Мімі в опері «Богема» на сцені базельського театру. Слухачів захопило її м’яке, але дуже сильне сопрано. А 20 квітня 1964 р. настала зоряна година Монтсеррат Кабальє. Захворіла співачка, шо виконувала основну партію в опері «Лукреція Борджіа».

співачка в образі
Виставу в Карнегі-холі не можна було відмінити, і співати запропонували солістці базельського театру, чий імпресаріо Карлос збрехав, що вона з партією знайома. Арії були вивчені за мінімальний термін, і зірка Монтсеррат зійшла на американській сцені. Незабаром після цього її запросили в Метрополітен-опера — і голос Кабальє прозвучав у партії Маргариті з «Фауста». Дитяча мрія Монтсеррат стати знаменитою здійснилася.

Музичні критики одностайні: співачка — майстер бельканто, ніхто не веде піаніссімо так, як вона, її вважають кращим сопра¬но, що виконує оперні партії Доніцетті і Верді. Кабальє виступає на найбільших світових сценах у найвідоміших операх і з кращими диригентами. Її репертуар — 125 оперних партій. Серед них улюблені:

  • Батгерфляй,
  • Манон,
  • Лукреція Борджіа,
  • Аїда,
  • Травіата.

    Випущено 80 альбомів, записаних однією Монтсеррат або в співдружності з іншими співаками, які прагнуть залучити молодь до класичної музики. Загальновизнано, що за 400 років існування опери небагато знайдеться співаків, що зробили для розвитку цього жанру музики стільки, скільки зробила Монтсеррат Кабальє.

Інші проекти співачки

Співачка завжди була соціально активною, в її маєтку в Ріполе вже багато років відкритий центр для дітей з синдромом Дауна, куди приїжджають відпочити і набратися сил і бідні діти з Барселони. А в 1992 р. на відкритті XXV Олімпійських ігор було виконано пісню про рідну Барселону, яку Монтсеррат записала разом з лідером групи «Queen» Фреді Мерк’юрі.

відомий дует

Коли Кабальє під час присудження їй звання почесного доктора Російського хіміко-технологічного університету ім. Д. І. Менделєєва запитали, чи згодна вона віддавати всі сили для щастя дітей, вона відповіла: «Тільки заради цього було варто народитися і бути потрібною людям».

Саме їй прихильники опери зобов’язані народженням генія Хосе Каррераса і появою на світових сценах Миколи Баскова. Проект «Зірки світу — дітям» посідає окреме місце в серці співачки. Вона говорить: «Цей проект особливий: вилучені кошти йдуть на допомогу обдарованим дітям-інвалідам. Я відчуваю себе нібито зобов’язаною перед цими дітьми і необхідною їм. Я вірю в дива, створені людиною».

Адже і сама Кабальє досягла незвичайних висот завдяки заступництву Святої Діви, людській доброті, неймовірному життєлюбству і постійній праці. Про 45 років її творчості кіностудією «Морена фільмес» знято фільм, заснований на спогадах Монтсеррат і документальних зйомках.

Залишити коментар

Яндекс.Метрика