Музика в побуті: вчимося отримувати користь від звуку

У першу чергу, музика є мистецтвом. Але часто розуміння мистецтва як чогось недоступного та особливого, не на кожен день, заважає нам отримувати неабияку користь від музики та співу. Наші предки співали під час роботи та мали в арсеналі купу мелодій на всі випадки життя, і нам є чому в них повчитися. Як зробити музику частиною життя та отримати від неї користь? Розповідаємо докладно.

Музика для дозвілля

Здавалось би. все просто, обираєш те що до вподоби і насолоджуєшся. Але треба приділяти навіть пісням для дозвілля трохи більше уваги, ніж ми звикли. По-перше, не треба обирати пісні, які вас хоч якось засмучують або не подобаються, хай навіть вони дуже модні і лунають на радіо щогодини. Для більш ефективного відпочинку обирайте композиції з позитивним змістом, життєрадісні.

Коли хочеться потанцювати, варто довіритися інтуїції. Але ви маєте пам’ятати, що наше серцебиття, як правило, налаштовується під ритм музики, тож обирайте таку, яка буде до смаку саме вашому серцю.
Складаючи плейлист для компанії, намагайтеся не включати до нього такі треки, які можуть когось образити або засмутити. Приділіть увагу нейтральним композиціям, найбільш популярним пісням чи мелодіям без слів, щоб не відволікали.

Музика та спорт

Музика для спорту

Найбільш важлива риса музики для занять спортом – гарний ритм, не занадто швидкий і не повільний, однорідний, простий і не ламаний. Обирайте пісні зі словами, які мотивують, або теж без слів.

Для занять зумбою, фінтесом та подібними видами спорту гарно підходять популярні пісні, народна музика, наприклад, бразильська або іспанська. І не забувайте про хіп-хоп та електронні треки, тут вони актуальні.

Якщо ви бігаєте на короткі дистанції, то й ваш плейлист буде не занадто довгим і складеним із швидких пісень. Потурбуйтеся, щоб треки йшли один за одним без великих пауз, так ви не будете відволікатись на перемикання. Для довгих дистанцій музику варто обрати спокійнішу, з гарним простим ритмом, заспокійливу, а під кінець вставити пару енергійних пісень, щоб підтримати настрій до фінішу.

Музика для навчання та роботи

Для роботи треба вибирати такі музичні композиції, які не будуть відволікати та понижувати вашу ефективність. Натомість, мелодії будуть підтримувати, якщо матимуть невисокий ритм і просту композицію.

Спробуйте працювати з треками із напрямків електронної музики, класики або амбієнту. Якщо працюєте в колективі, обов’язково перевірте, чи чутно вашу музику через навушники: те, що подобається одному, іншому може дуже заважати. Тому пам’ятайте, що перша умова вдалого плейлисту для праці – не заважати нікому.

Музика та навчання

Для навчання, в принципі, такі ж вимоги. Але, на відміну від «робочих» плейлістів, сюди можна включити більше тих треків, які подобаються особисто вам: навчаються, як правило, на самоті, тож нікому заважати ви не будете. А вчені довели, що комфортні умови, у тому числі й музика, що підіймає настрій, підвищують наші можливості, покращують настрій і пам’ять.

Що робити, якщо музика заважає?

Часто так складається, що хочеться слухати музику у процесі певних робіт – від навчання до спорту, від прибирання до складання звітів. Але за певних причин це неможливо – звуки заважають вам особисто або оточенню. Що можна зробити в такому разі?

  • Скачайте собі короткий плейлист для прогулянок і вмикайте в обідню перерву: поки заварюєте каву або йдете у їдальню, зможете насолодитися улюбленими альбомами.
  • Робіть перерви у навчанні, об’єднуйте корисні фізичні вправи і музику, рухайтеся і покращуйте настрій.
  • Якщо музика заважає заняттям спортом, слухайте улюблені пісні на шляху до спортзали або на етапі підготовки, поки одягаєтесь. Це зарядить на позитив, а заняття не постраждають.

Музика – невід’ємна частина нашого життя, тож треба уважно ставитись до неї. Це – не просто захоплення, а одна із важливих потреб душі та мозку. Тому, якщо ви буквально бажаєте співати, миючи посуд чи заповнюючи документи на роботі, не треба себе стримувати. Просто підберіть спосіб насолоджуватися музикою, який буде комфортний вам і оточенню і – вперед!

Залишити коментар

Яндекс.Метрика