Користь народної музики

Народна музика поєднує нас із поколіннями предків, допомагає відчути себе частиною української нації, формує самосвідомість, тощо. Але, крім цих важливих задач, пісні зі столітньої історією можуть дати ще багато корисного. Ви зможете використовувати їх у багатьох життєвих ситуаціях.

Освітні функції

Балади кобзарів про козаччину, пісні про звитягу, перемоги та державність не тільки сприяють розвитку патріотизму, але й у вільній, яскравій завдяки метафорам, формі навчають вітчизняної історії.

Кобзар

Крім того, завдяки прослуховуванню народних пісень ви поповнюєте словниковий запас, вчитеся вільному зв’язному мовленню – це важливо для тих, хто переходить на українську мову в побуті.

Етнологічні знання. Багато хто цікавиться життям та побутом предків, але читати об’ємні та, часто, нудні, монографії вчених буває просто ніколи. Кращий вихід – народні пісні. Обрядові – ближче познайомлять вас із святами та правилами поведінки у різних визначних випадках. Любовні – покажуть, як чуттєво та віддано пращури відносилися до своїх партнерок. Побутові – поділяться знаннями про процес приготування вареників або тіпання конопель.

Розвиток тіла

Для того, щоб народний спів допоміг підтримувати фізичну форму, треба займатися ним. Достатньо просто співати у вільний час або за нудними заняттями – зовсім так, як це робили наші прабабусі. Якщо є можливість та час, можна сходити на спеціальні курси із традиційного співу або в музей, де розкажуть про специфіку давнього вокалу.

Ви помічали, що в часи прабабусь не було лише кількох «співачок» на селі? Вокалом займалися і прикрашали життя всі, тож і вам не варто соромитися. Що ж дасть традиційний спів?

  • Навички зосередження та медитації, корисні сучасній людині із шаленим темпом життя.
  • Кращу пам’ять, вільне мовлення, більш правильну та чітку, без акцентів, артикуляцію.
  • Глибше дихання, звільнення від задишок – особливо цінно людям з алергією, бронхітом та іншими хронічними хворобами, які відображаються на легенях.
  • Більш спокійний сон, краще відчуття ритму та, як наслідок, координації.
  • Упевненість у собі, виразність та переконливість як мови,так і жестикуляції.

Уявіть, це дає не купа тренінгів та відвідування гомеопатів, а лише регулярний спів улюблених українських пісень, а добрати їх можна на будь-який смак та ситуацію.

Народний спів і діти

Навіть вагітним буде корисно співати народних пісень, звісно, якщо немає загроз та заборони вашого лікаря. Чергування глибоких вдихів та видихів із підвищенням темпу, складні ритми – все це допоможе розвинути діафрагму та черевні м’язи. Вільне володіння диханням допоможе у пологах.

Діти неабияк відчувають мамин голос та інтонації. Доберіть пару колискових – багато не треба, щоб не перенавантажувати пам’ять немовля, та співайте перед сном. Побачите, як у дитини вирівнюється дихання та глибшає сон.

Крім того, для старших діточок колискові пісні та всілякі жартівливі примовки, куплети, пісеньки виконуватимуть ті ж функції, що й для багатьох поколінь українських дітей до цього. Вони навчають, допомагають розпізнавати та контролювати емоції, розвивати пам’ять та словниковий запас.
Співайте українською, слухайте народні пісні та отримуйте беззаперечну користь!

Залишити коментар

Яндекс.Метрика