<назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 далі>
Ігор Стравінський відомий не тільки як великий композитор і піаніст, але і як людина, що була наділена дивовижним почуттям гумору. Переконатися в цьому можна, ознайомившись з деякими з його висловлювань:
- “О Боже, я так люблю пити шотландський віскі, що іноді я думаю, що моє ім’я – Ігор Стра-віскі».
- “У арфістів 90 відсотків життя йде на налаштування арф і 10 відсотків на фальшиву гру на них».
- “Щоб СЛУХАТИ, необхідно докласти зусилля, а просто ЧУТИ – це не заслуга. Качка теж чує ».
- “Мовчання здатне врятувати мене від невірних вчинків (дурниць), але, в той же час, воно може і позбавити мене можливості бути правим”.
- “Мою музику найкраще розуміють діти і тварини”.
- “Правильно оцінити мене зміг би тільки лев. Якби він з’їв мене, то сказав би: “Старий був жорстковатий, але… зі смаком”.
Розповідають, що коли Джоакіно Антоніо Россіні (1792-1868) стало відомо про те, що за його життя йому збираються встановити пам’ятник у Пезаро (саме там народився великий композитор), то він, звертаючись до членів муніципальної ради, вигукнув:
– «Панове! Дайте мені грошей, і я обіцяю, що сам особисто буду стояти на п’єдесталі щодня, протягом декількох годин!»
Коли французький композитор Жан-Філіп Рамо (1683-1764) лежав на смертному ложі, його близькі запросили священика, щоб той провів відповідні обряди. Бачачи агонію хворого, священик затягнув траурну мелодію. У цей момент музикант несподівано відкрив очі і насилу прошепотів свої останні слова:
– «Отче, як же ви можетеш співати так фальшиво?!»
Англійський король Георг IV погодився сплатити за концерт Паганіні лише половину необхідного йому гонорару. Знаменитий скрипаль-віртуоз обурився:
– “Його Величність зможе послухати мене і за ще меншу суму, якщо відвідає один з моїх публічних концертів!”
Розповідають, що, коли Джоакіно Россіні помирав, друзі вирішили покликати священика. Композитор, однак, опирався, заявивши: «Не треба… Вважаю, що перед тим, хто написав «Stabat Mater», небесні врата відкриті навстіж!»
(«Stabat Mater» (з латині «Мати скорботна») – це католицький гімн, що розповідає про страждання Богородиці, яка дивиться на розп’яття Ісуса Христа.
На схилі років Россіні практично перестав писати музику, що не залишилося непоміченим серед його шанувальників. Відповідаючи на питання про причину цього, він сказав:
– «Усі працюють заради трьох речей: слави, золота і задоволення. У мене є слава, мені не потрібно золото, а задоволення вже давно втомило мене…»
Гаетано Доніцетті (1797-1848) був надзвичайно плідним композитором, деякі з його творів були написані буквально за лічені дні. До їх числа, до речі, відноситься і його найвідоміша опера «Дон Паскуале».
Коли Доніцетті повідомили, що Россіні для написання опери «Севільський цирульник» знадобилося два тижні, він відповів:
– «Це не дивує мене. Россіні ж такий ледачий…»
Джордж Гершвін завжди з повагою ставився до таланту Ігоря Стравінського, відомого американського композитора, диригента та піаніста.
Якось він вирішив, що непогано було б взяти кілька уроків у свого геніального колеги. – «Скажіть, шановний, – звернувся він до Стравінського, – а скільки Ви берете за свої уроки оркестровки?»
Стравінський, в свою чергу, поцікавився:
– «Джордж, а скільки Ви заробляєте на рік?»
– «Приблизно сто тисяч доларів…». Такою була відповідь Гершвіна. Цифра була вражаючою. Запанувала тиша, а потім Стравінський вимовив:
– «Послухайте, а як щодо того, щоб давати уроки мені?