Цікаво знати 17

<назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 далі>

Існує чимало історій про любовні пригоди Ф.Ліста, відомого угорського композитора і піаніста. Слід, однак, відзначити, що Ліст був не лише ловеласом, а й справжнім джентльменом.

Одного разу до нього в готель прийшла молода жінка. З тремтінням у голосі відвідувачка сказала, що хоче вибачитися перед композитором, пояснивши, що вона, сподіваючись привернути публіку перед майбутнім концертом, видавала себе за ученицю знаменитого Ліста. І тепер її мучать страшні докори сумління.

Ліст попросив жінку зіграти кілька творів з її репертуару. Після імпровізованого концерту, композитор, зробивши декілька зауважень по стилю і якості виконання, ніжно поцілував жінку в щічку, сказавши: «Ну, ось, моя люба, тепер Ви можете сміливо називати себе ученицею Ліста.»

 

 

Для збереження здоров’я швейцарські медики закликають грати на піаніно. Всього лише півроку музичних вправ зменшують ризики, що скорочують тривалість життя.

134 людини похилого віку взяли участь у дослідженнях. Створили дві групи. Перша група один раз на тиждень займалася грою на піаніно. Заняття тривало одну годину.

З першої групи багато хто отримував ази музичної грамоти вперше.

Друга група не займалася грою на піаніно.

Через шість місяців фахівці провели тестування і порівняли результати. Перша група була у виграші: у них покращилася координація рухів та рівноваги. Ризик втрати рівноваги скоротився з 54-х випадків на одну людину на рік до 24-х. Ті ж, хто не вчився грати на піаніно, поступалися за багатьма пунктами.

Медики вважають, що гра на піаніно допомагає утримувати рівновагу, хода стає більш легкою і впевненою, скорочується ризик падінь і отримання травм.

Різні музичні інструменти, музика благотворно впливають на здоров’я людини. Не дарма існує лікування музикою, так звана музикотерапія. Прослуховування спокійної музики в кінці робочого дня автоматично знімає втому, напругу, негативні емоції. Людина розслабляється, активізуються можливості підсвідомості, які до цього були приховані, мобілізуючи резерви людського організму.

Яка ж музика найбільш сприятлива для лікування? Більшість фахівців дають одну відповідь – класична музика. Протягом п’ятнадцяти хвилин радять прослуховувати спокійну розслаблюючу музику вчителям, політикам, юристам, бізнесменам, хірургам, а також усім, кому це необхідно індивідуально. Музика прекрасно знімає стресові перевантаження після трудового дня.

Отже, слухайте музику, грайте на музичних інструментах і ваше самопочуття, безсумнівно, покращиться.

 

 

А чи знаєте ви, що можна стати виконавцем класичної музики, не знаючи нотної грамоти? Звичайно в сучасному музичному житті це швидше виняток з правил. Найвідомішим таким винятком був Лучано Паваротті, який не приховував, що майже не вміє читати ноти. Слух і власна система розучування оперних партій допомогли йому незважаючи ні на що стати одним з найяскравіших тенорів XX століття. Але все-таки вірність нотного оригіналу сьогоднішні виконавці вважають чимось само собою зрозумілим.

А ось в епоху бароко кожен музикант був навіть зобов’язаний надавати тому, що зафіксовано в нотах, свої власні прикраси. Музикант, що не включив в своє виконання жодної імпровізації, вважався б у ті часи нудним. Пізніше так само чинив Ференц Ліст: граючи твори інших композиторів, він ставився до них вільно і розкуто. У 1838 році писали: «Він може грати сьогодні так, а завтра інакше. Грає завжди Ліст, але душа у нього кожен раз інша».

І все-таки навіть зараз музика часом звучить неоднаково. Багато що залежить від диригента, соліста, оркестру. Інакше як пояснити відомий випадок, коли диригенту Клемпереру для виконання «Пасторальної» Бетховена знадобилося на десять хвилин більше, ніж Караяну?

 

 


<назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 далі>

Яндекс.Метрика